Слухати

Суперечливі новини про нібито відставку командувача Сухопутними силами

24 грудня 2015 - 12:17
Надходять суперечливі новини щодо нібито відставки командувача Сухопутними силами України Анатолія Пушнякова. Нардеп Соболєв і активісти підтверджують це, а в Генштабі ВСУ - спростовують
Суперечливі новини про нібито відставку командувача Сухопутними силами / Новини на Громадському радіо

Видання «Главком» з посиланням на ЛІГАБізнесІнформ повідомляє, що командувач Сухопутними силами України Анатолій Пушняков працює на своєму місці, як і працював. В повідомленні міситься посилання на прес-офіцера Генерального штаба ВСУ Владислава Селезньова.

«Коментарів з цього приводу ми поки не даємо, він служить і перебуває на своєму місці», сказав Пан Селезньов. Він також додав, що незабаром з’явиться офіційний коментар.

Раніше народний депутат від «Самопомочі» Єгор Соболєв повідомив, що за законом про люстрацію звільнюється командувач Сухопутними силами України. Про це пан Собоєв написав на своїй сторінці Facebook. 

Як вважає пан Соболєв, пан Пушняков обіймав посаду начальника штабу – першого заст. командувача Сухопутних військ у 2012-14 рр, що є підставою для його звільнення у відповідності до закону люстрацію.

«Вітаю Збройні Сили України зі звільненням командувача Сухопутних Сил Пушнякова. Люстрації цього пана ми домагалися більше року», — заявив пан Соболєв. 

Інформацію про те, що Анатолій Пушняков подав у відставку, також повідомляє команда Громадського люстраційного комітету. 

«Недолюстрований» Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України Анатолій Пушняков подав заяву про звільнення за власним бажанням. Нагадаємо, більше року Президент України та Міністр оборони залишали його на посаді в порушення вимог Закону України «Про очищення влади». Громадськість тривалий час добивалась відсторонення Пушнякова від посади. Глава держави 4 місяці ігнорував це подання», — йдеться у повідомленні.  

f_19 281 241 951 399 462 216.jpg

Анатолій Пушняков / ГОЛОС.UA
Анатолій Пушняков
ГОЛОС.UA

За даними комітету, після внесення змін до Закону «Про очищення влади», завдяки яким Президент отримав право виводити з-під люстрації осіб вищого офіцерського складу, міністр оборони відкликав подання про його звільнення і звернувся з клопотанням про виведення генерала Пушнякова з-під люстрації. Комітет ВРУ з питань національної безпеки і оборони не прийняв рішення стосовно цього клопотання, проте Пушняков все одно залишався на посаді.

Нагадаємо, що у період з 10 травня 2012 по 6 травня 2014 років Анатолій Пушняков обіймав посаду начальника штабу – першого заступника командувача Сухопутних військ ЗСУ, що є підставою для його звільнення у відповідності до норм Закону «Про очищення влади». 

Також Президент України Петро Порошенко цього року нагородив генерал-лейтенанта Анатолія Пушнякова орденом Богдана Хмельницького II ступеня командувача Сухопутних військ ЗСУ.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+