Слухати

ВРЮ вирішила подавати на звільнення суддю вищого рангу часів Януковича

24 грудня 2015 - 16:57 136
Вища рада юстиції остаточно розглянула питання стосовно люстрації екс-голови Вищого господарського суду Віктора Татькова, який до цього був помічений журналістами і прокуратурою у корупційних схемах

Вища рада юстиції прийняла рішення щодо подання екс-голови Вищого Господарського суду Татькова Віктора на звільнення в зв’язку із несумісністю на підставі закону про очищення влади. Про це «Громадському радіо» у ексклюзивному коментарі повідомила директор департаменту з питань люстрації Мін’юсту Тетяна Козаченко. 

«Суддю такого рівня, який фактично забезпечував роботу і архітектуру прийняття рішень за часів Януковича буде звільнено відповідно до закону про очищення влади. Зараз вже Вища рада юстиції прийняла рішення, при чому вона вислухала і представників Міністерства юстиції, зробила власні висновки на підставі роботи дисциплінарної секції.  А також вислухала ввсі доводи представника Віктора Татькова, який також був присутній. Процедура була дотримана повністю», — зазначила вона.

Тепер Верховна Рада має проголосувати за його звільнення. 

«І тепер буде рішення вже за парламентом, щоб зазначена особа вже не могла приймати участь у розгляді судових справ і винесенні судових рішень. Ви навіть не уявляєте собі, наскільки це є важливою новиною особливо для бізнесу. Тому що всі хто мають великі підприємства, або розуміють, як відбуваються комерційні справи в країні, вони це прізвище знають всі», — додала вона.

За словами Тетяни Козаченко, під час того, як Татьков працював у Вищій раді юстиції, робота ВРЮ не була направлена на очищення суддівського корпусу.

«За 4 роки роботи він подав на звільнення всього 5 суддів. При цьому ці висновки в тому числі не були реалізовані. А фактично залишалися в столі, таким чином, функції, які ВРЮ повинна була виконувати, не здійснювалися» — повідомила Козаченко.

Раніше «Громадське радіо» передавало, що свого часу Генеральна прокуратура на запит Слідство.інфо підтвердила, що Татькова та іншого суддю Ємельянова підозрюють у вимаганні п’ятисот тисяч британських фунтів у київського бізнесмена Андрія Лепейка. Підприємцю запропонували заплатити ці гроші за те, щоб суд ухвалив потрібне рішення і не позбавляв його права власності на торговельний центр «Декор Донбас» в Донецьку. Сам Віктор Татьков відповів на камеру, що він не знає Андрія Лепейка.

В 2013-му році, коли Віктор Татьков був на вершині суддівської влади, відомий фотограф Владислав Содель зробив сенсаційний знімок. На ньому в сесійній залі Верховної Ради один з народних депутатів від Партії Регіонів у листуванні з Віктором Татьковим цікавиться донецьким заводом «Точмаш».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+