Слухати

Як відреагували кияни на можливу заборону фільму «Іронія долі»

24 грудня 2015 - 14:05 1072
«Ми його дивилися 40 років, а тепер заборонити. Хіба ми в цьому винні?», — обурюється житель столиці

«Громадське радіо» запитало у мешканців Києва, як вони ставляться до пропозиції Державного агентства з питань кіно заборонити фільми з артистами, що потрапили до українського санкційного списку, зокрема стрічку «Іронія долі», де знялася Валентина Тализіна. 

Більшість опитуваних виступило категорично проти такого рішення. На думку громадян, радянські фільми створювалися набагато раніше, ніж анексія Криму та події на Донбасі, і вони не несуть ніякого пропагандистського чи шкідливого змісту. Деякі кияни погодилися б із забороною тільки у випадку, якщо це реально допоможе безпеці країни, тільки як саме, не розуміють.

Ось декілька думок з приводу зняття з трансляції фільму Ельдара Рязанова «Іронія долі, або з легким паром»:

«Взагалі не можна нічого забороняти. Нехай народ дивиться, бо народ зараз не той, що був колись. Я цю брехню знаю — від радянської до проукраїнської», — сказав киянин старшого віку.

23 160 059_.jpg

Валентина Тализіна (на фото зліва) з Лією Ахеджаковою у фільмі «Іронія долі або З легкою парою!» / 24tv.ua
Валентина Тализіна (на фото зліва) з Лією Ахеджаковою у фільмі «Іронія долі або З легкою парою!»
24tv.ua

«Ви знаєте, я можу сказати єдине. Зараз такий час, що нічого не можна забороняти, в тому числі і фільм. Ми його дивилися 40 років, а тепер заборонити. Хіба ми в цьому винні? Якщо якась там Тализіна сказала, що Путін нормальний росіянин, то й що. Він все робить для росіян, а ми повинні все робити для себе. Так само і в Криму, перекрили і не дають продукти. Треба навпаки, там же наші люди, вони просто бояться, їх залякали зелені чоловічки. І на Донбасі так само. Забороняти не можна — це завжди веде до біди», — вважає сімейне подружжя літнього віку.

«Ой, я навіть не знаю, що вам відповісти…»

«Наприклад, мені цей фільм подобається. Там грають не тільки російські актори, а й наші. Підтримувати чи не підтримувати Путіна — це вибір кожного артиста. Хочуть заборонити фільм, хай забороняють, але кожна людина має право на власну думку», — зауважила студентка.  

«Ну, можливо, якщо це щось дасть, якщо це зможе протидіяти російській пропаганді… Але це рішення просто показує, яке у нас ставлення до тих, хто вважає Україну та українців нижчих за себе. Так в цьому є доля правди. Але радянські фільми несли якусь правду, вселяли в людей надію», — підкреслив 46-річний Василь.  

«Ми маємо відокремлювати творчу діяльність людини від її громадянської чи політичної позиції, тому що це все-таки різні речі. Фільм знімався багато років тому, він добрий. Особисто у мене він асоціюється зі святами. Я вважаю, що забороняти це занадто…», — думає 30-річна Наталя.

ironiya-sudby-ili-s-lyogkim-parom.jpg

Кадри з фільму «Іронія долі» /
Кадри з фільму «Іронія долі»

Нагадаємо, раніше Державне агентство України з питань кіно заявило про те, що готове розглянути питання щодо можливості демонстрації в Україні фільму «Іронія долі, або з легким паром!». Заборона стрічки буде в тому разі, якщо надійде відповідний запит від Ради національної безпеки і оборони (РНБО) або Служби безпеки України (СБУ).

Можливий розгляд цього питання пов’язаний з тим, що актриса Валентина Тализіна, яка зіграла в епізоді в цьому фільмі, включена в список осіб, які «створюють загрозу національній безпеці країни».

Сама Тализіна прокоментувала можливе рішення про заборону: «Мені наплювати на все це, на всю Україну. А що мені робити, нехай вони залишаться без комедії. Вони вже без багатьох фільмів залишилися».

У свою чергу, Національна рада України з телебачення і радіомовлення на своєму сайті нагадала телерадіоорганізаціям і провайдерам програмної послуги, що «відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» Міністерство культури склало перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Тому фільми, передачі та інші програми за участю осіб, внесених до нього, не можуть транслюватися в ефірах телерадіоорганізацій».

Ірина Сампан для «Громадського радіо». 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+