Слухати

Турчинов запропонував відзначати Різдво в Україні 25 грудня

25 грудня 2015 - 18:30
Пропозиція святкувати Різдво разом з християнами західного обряду міститься у блозі Олександра Турчинова на його сайті
Турчинов запропонував відзначати Різдво в Україні 25 грудня / Новини на Громадському радіо

turchynov_kapelany.jpg

Секретар РНБО Олександр Турчинов з духовенством на з'їзді військових капеланів 14.12.2015 / turchynov.com
Секретар РНБО Олександр Турчинов з духовенством на з’їзді військових капеланів 14.12.2015
turchynov.com

Секретар Ради з Національної безпеки і оборони Олександр Турчинов запропнував перенести святкування Різдва в Україні з 7 січня на 25 грудня.

Про це він написав у блозі на своєму сайті. Запис розміщено на приватному сайті пана Турчинова, а не на офіційному сайті РНБО.

Зокрема він написав:

«Сьогодні за Григоріанським календарем, яким користується практично весь сучасний світ, святкують Різдво Христове. У Біблії відсутня дата народження Христа. Відомо тільки, що тоді була холодна пора року і бідна родина Спасителя, приїхавши до Віфлієму, змогла найти притулок тільки у хліву.

Лише у 431 році на Ефеському соборі було прийняте рішення про святкування Різдва Христового напередодні початку Нового року, саме 25 грудня. В ті часи це був наступний день після  зимового сонцестояння, коли світло перемагає темряву, коли збільшується день та зменшується ніч.

Враховуючи недосконалість Юліанського календаря, Папа Григорій ХІІІ в 1582 році ввів більш точний, який отримав його ім‘я — Григоріанський. Причиною введення нового календаря було прагнення позбавитися значної невідповідності між астрономічним та календарним обліком часу, зокрема невідповідністю астрономічного та календарного часу зимового сонцестояння і весняного рівнодення. Так, з моменту запровадження Юліанського календаря і до ХVI століття ця невідповідність складала вже 10 днів. Зараз ця розбіжність вже близько 14 днів. 

Росія та Україна перейшли з Юліанського на Григоріанський календар, яким користувалась більшість країн світу, лише в 1918 році. Сьогодні жодна країна не живе за Юліанським календарем. Жодна. Юліанський календар залишився для визначення фіксованих календарних святкових дат тільки у деяких православних Церков, зокрема, в Росії, Україні та Білорусії. Хоча самі Церкви у своєму звичайному житті також послуговуються Григоріанським календарем.

Поступово багато європейських православних Церков також перейшли на Григоріанський календар (або відповідний йому до 2800 року Новоюліанський)  у святкуванні свят із фіксованою датою, в першу чергу, Різдва Христового. Тому у Європі переважна більшість святкує Різдво 25 грудня за Григоріанським календарем, а не за Юліанським, в якому 25 грудня припадає на 7 січня. До речі, пояснення користування Юліанським календарем тим, що він діяв за часів Христа є історично некоректним. Тому що в Давній Іудеї користувались місячним календарем, який зовсім не відповідає ані Юліанському, ані Григоріанському.

Може вже прийшов час і Україні перейти на святкування Різдва 25 грудня разом з більшістю цивілізованих країн? Але вирішувати це повинна, в першу чергу, Рада християнських Церков України. 

PS: А у перехідний період, думаю, можна залишити святкування і 25 грудня і 7 січня.  

З Різдвом Христовим Вас, друзі! Нехай Господь благословить Вас і Ваші родини незалежно від того, коли Ви святкуєте Його День народження! :)»

Як відомо пан Турчинов є релігійною людиною, проповідником євангельсько-баптистської церкви.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+