Слухати

У Росії сильні фінансові труднощі відчувають 39% людей — опитування

28 грудня 2015 - 16:53
У 2014 р. цей показник сягав 22%. Як відзначають дослідники, частка бідних сімей, яким не вистачає на їжу та одяг, знижувалася до 2014 року, проте зараз відсоток таких сімей збільшився
У Росії сильні фінансові труднощі відчувають 39% людей — опитування / Новини на Громадському радіо

Падіння економіки Росії в листопаді прискорилося до 4%. Про це йдеться в моніторингу поточної ситуації в російській економіці, опублікованому на сайті Мінекономрозвитку РФ.

Згідно з доповіддю, за 11 місяців, за розрахунками міністерства, ВВП впав на 3,8%, а попередні дані за листопад показали зниження економічної активності. За оцінкою Мінекономрозвитку, індекс ВВП з виключенням сезонності склав 0,3% по відношенню до попереднього місяця. Також наголошується, що промислове виробництво в РФ в листопаді впало на 0,6% після позитивної динаміки, а інфляція в листопаді прискорилася до 0,8%. У загальній складності, з початку року інфляція склала 12,1%, пише Новая газета.

Кількість російських сімей, яким не вистачає коштів для покупки продуктів харчування та одягу, збільшилася майже вдвічі. Про це свідчать дані опитування Всеросійського центру вивчення суспільної думки.

За даними соціологів, сильні фінансові труднощі відчувають зараз 39% опитаних. У минулому році цей показник досягав 22%. Як відзначають дослідники, частка бідних сімей, яким не вистачає на їжу та одяг, знижувалася до 2014 року, проте зараз відсоток таких сімей збільшився і досяг рівня 2009 року. 

Крім цього, погіршилася самооцінка добробуту росіян. У 2014 році оцінювали своє матеріальне становище як «погане» або «дуже погане» 16% опитаних, в нинішньому році ця позначка досягла 22%.

Згідно з дослідженнями в Україні, які проводила компанія TNS, у першому кварталі 2015 року збільшився відсоток населення, яким не вистачає грошей навіть на їжу, — до 6%. При цьому вдвічі скоротилася кількість респондентів, яким вистачає грошей на придбання побутової техніки, але не вистачило б на автомобіль — з 22% до 11%. Результати дослідження також свідчать, що збільшилася кількість українців, які вважають своє становище у суспільстві низьким (1-3 бали за 10-бальною шкалою, порівняно з 1 кварталом 2014 на 8%), а от респондентів з високим становищем (оцінили на 8-10) в суспільстві стало трохи менше — лише на 1%. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+