Слухати

У Запоріжжі протестуючі аграрії перекрили трасу

28 грудня 2015 - 17:55
Люди виступають проти змін у Податковому кодексі. Влада з нового року підвищила для аграріїв ставки єдиного податку в 1,8 рази
У Запоріжжі протестуючі аграрії перекрили трасу  / Новини на Громадському радіо

Вранці 28 грудня у Мелітопольскому районі Запорізькій області, біля села Новобогданівка, місцеві фермери блокували відрізок траси М-18 Харків-Сімферополь. А акції прийняло участь близько 200 чоловік. Аграрії зазначають, що не мають часу на мітинги та пікети, бо господарство не чекатиме. Тому одразу вдаються до радикальних заходів. 

Учасники тримали в руках транспаранти з написами: «Верховна рада — зрада», «Не чіпайте аграріїв — виводьте економіку з тіні»,  «Яценюк = Путін», «Пане Яценюк, шукайте гроші в офшорах».

protestuyuchi_0.jpg

Протестуючі / «Громадське радіо»
Протестуючі
«Громадське радіо»

За словами голови союзу аграріїв України Геннадія Новікова, котрий прибув підтримати мітингарів з Києва, в околицях столиці ситуація ще більш-менш, тоді  як в регіонах зміни в податковому законодавстві будуть найбільш відчутні:

«Мы говорим не о том, что у нас плохо, спасите, и так далее. Мы говорим — давайте сделаем вот так. Сделали расчеты. Предложили правительству форму, которая дает прибыли на 7 миллиардов больше, чем тот, который предложило правительство».  

agrariyi_perekryly_trasu.jpg

Аграрії перекрили трасу / «Громадське радіо»
Аграрії перекрили трасу
«Громадське радіо»

Окрім підняття податків скасовується спеціальний режим оподаткування ПДВ. Навіщо це робиться? За словами Геннадія Новікова, щоб збільшити корупційну складову:

«Спецрежим ПДВ — это 20 миллиардов денег, которые без коррупции расходятся каждому производителю, который продал товар. А возмещение НДС — это самый коррумпированный налог. Что делают? 20 миллиардов аккумуляции забирают и начинают возмещать НДС за сельхозпродукцию».

«Яценюк зробив те, що не зміг зробити Азаров», — підсумовують протестувальники.

u_zaporizhzhi_protestuyut_agrariyi.jpg

У Запоріжжі протестують аграрії / «Громадське радіо»
У Запоріжжі протестують аграрії
«Громадське радіо»

Аналогічні акції проходять у багатьох українських регіонах. У Запоріжжі сільгоспвиробники заявляють, що не планують припиняти блокаду траси. Більш того, в майбутнього готові використовувати для цього техніку. Кажуть, що будуть робити це з десятої ранку до четвертої вечора до тих пір, доки Кабмін не змінить свого рішення.

Максим Щербина для «Громадського радіо» з Запоріжжя

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+