Слухати

Французи відкривають архіви колабораціоністського уряду Віші часів нацизму

29 грудня 2015 - 11:54
Франція відкрила для усіх бажаючих архіви колабораціоністського уряду Франції на чолі з Філіппом Петеном, який виконував замовлення та вказівки Гітлера. Уряд розміщувався у містечку Віші
Французи відкривають архіви колабораціоністського уряду Віші часів нацизму / Новини на Громадському радіо

Франція оголосила про відкриття своїх архівів з часів, коли режим Віші співпрацював з німецько-фашистськими окупантами під час Другої світової війни. Про це передає France24.com.

У той час Франція була розділена на північну «окуповану зону» під німецькою військовою окупацією (область, яка включала Париж), і південно-східну, так звану «вільну зону», в якій Франція мала суверенітет, проте залежала від Німеччини. Саме тут уряд Віші зробив свою базу.

З понеділка архіви, які раніше були доступні тільки для вчених, можуть бути «вільно надані» громадянам, так як, відповідно до указу влади, «підлягають розсекреченню документи, охоплені національними правилами захисту таємниці».

Архіви включають більше 200 000 документів, пов’язаних зі справами, порушеними спеціальними судами, які були підконтрольні режиму Віші, повідомляє французька газета Le Figaro. Вони показують детальну інформацію про роботу бригад з французьких громадян, які були залучені для переслідування активістів «Руху Опору», комуністів і євреїв під час німецької окупації.

Найбільш чутливо сприймаються файли про стеження громадян — відстеження окремих осіб Опору, підозрюваних у діяльності в порушення стану Віші — протоколи допитів та листи про денонсацію, в якому французькі громадяни були заохочені шпигувати і доносити один на одного. 

2fa5 116 500 000 578-3 376 099-image-a-42_1 451 303 606 958.jpg

Небезпечні зв'язки: Французька жінка позує з нацистським офіцером на Ейфелеву вежу в період окупації під час Другої світової війни, коли багато французів жили з ворогом під режимом Віші / http://www.dailymail.co.uk/
Небезпечні зв’язки: Французька жінка позує з нацистським офіцером на Ейфелеву вежу в період окупації під час Другої світової війни, коли багато французів жили з ворогом під режимом Віші
http://www.dailymail.co.uk/

Відповідно до нових правил, доступ буде наданий документам, пов’язаним із звинуваченнями у скоєнні військових злочинів у Франції, Німеччині та Австрії, а також випадками, узятими до військових і морських суден.

Режим Віші допоміг нацистам депортувати 76,000  євреїв з його території.

Відео з архівів Dailymail, яке ілюструє життя французів за режиму Віші. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+