Слухати

Сьогодні вступає в силу новий Податковий кодекс

01 січня 2016 - 11:19
Єдиний соціальний внесок складатиме 20%, ПДВ — теж 20. Податок на прибуток — 18%, на доходи фізичних осіб — 18%
Сьогодні вступає в силу новий Податковий кодекс / Новини на Громадському радіо

Податкові ставки і нова система адміністрування ПДВ згідно зі змінами до податкового кодексу набувають чинності сьогодні. Про це повідомляє 5 канал

Компромісний варіант Податкового Кодексу депутати ухвалили наприкінці грудня, а в останній день року цей закон, а також закон про бюджет на 2016 рік підписав Президент. Згідно з ним, Єдиний соціальний внесок складатиме 20 відсотків. ПДВ — теж 20. Податок на прибуток — 18 відсотків, на доходи фізичних осіб — 18%, передає видання.

«А з першого січня  2017 — два останні зменшаться ще на один відсоток. Тож, ПДВ, за новим Кодексом, залишається без змін. Податок на прибуток і на доходи нині  — фактично теж. А от єдиний соціальний внесок, іншими словами  податок на  зарплату, який сплачує роботодавець, знизився. Економісти упевнені, що великий бізнес від Нового Податкового не постраждає, на відміну від малого та середнього», — йдеться у повідомленні.

Також аграрії  будуть змушені платити ПДВ, чого не робили раніше, бо мали спецрежим. Але його скасування  — то умова МВФ. Утім частину ПДВ упродовж наступного року агробізнес залишатиме собі. Як позитив Нового податкового кодексу експерти бачать бажання законотворців зменшити тиск на  платника податків, обмеживши контакт із інспекторами і перейти на електронні послуги, додає канал.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+