Слухати

У «ДНР» відбуваються кадрові чистки, які не контролює Захарченко — штаб АТО

03 січня 2016 - 08:33
На виконання рішень наради так званої МДБ «ДНР», яка відбулася 10-11 грудня 2015 року за присутності кураторів з ФСБ, в «ДНР» відбуваються заходи «зачистки» певних підрозділів
У «ДНР» відбуваються кадрові чистки, які не контролює Захарченко — штаб АТО / Новини на Громадському радіо

Кадрові «чистки» в лавах проросійських бандформувань набирають обертів. Про це повідомляє прес-центр штабу АТО

Так, відмічалось прибуття невідомих підрозділів спеціального призначення в Докучаєвськ, начебто для приведення до дисципліни незаконних формувань «Спарта» та «Сомалі». 

«Проте першими в перелік незручних підрозділів «ДНР» потрапили інші: 11 омсп «Призрак», 6 омсп «Дрьомова», 17 бТрО 2 АК, група СпП «Троя», 3 осб «Чебурашка»
За інформацією, отриманою від джерела, близького до командира 3 осб «Чебурашка», який дислокується в районі Октябрь Новоазовського району, командир їхнього батальйону (позивний — «Веселий») усунений від посади у зв’язку з конфліктом з командиром 9 омсп (позивний — «Утес», громадянин РФ), який нещодавно був призначений на цю посаду. Причина особистісного конфлікту, не виключено, пов’язана з намаганням взяти під особистий контроль незаконне перевезення товарів в зоні відповідальності та самочинством (спроба захопити цим батальйоном н.п. Комінтернове 22 грудня 2015 року)», — зазначають у штабі прес-центру АТО.

Як повідомляє штаб, суперечка привела до замаху на вбивство «Веселого», який не вдався 31 грудня 2015 року. Тоді спрацював вибуховий пристрій на шляху автомобіля усунутого від посади «комбата». Проте сам «Веселий» залишився в живих, загинув водій та ще один представник НЗФ. Слід зазначити, що тут простежується такий саме почерк замаху, як і в справі вбивств Мозгового (командира бригади «Призрак») та Дрьомова (командира 6 омсп), не виключено, й інших командирів. Це може свідчити про дії одних й тих самих підрозділів, за стилем схожих на людей «Вагнера». Важливим є той факт, що «Веселий» був людиною головного ватажка «ДНР» Захарченка, вони разом починали свій колабораціоністський шлях на Донеччині навесні 2014 року. 

«Окрім того, на початку грудня 2015 року 9 омсп дуже ретельно перевіряли, зокрема, шукали українську агентуру. Проте знайшли нестачу дизпалива, безліч несправного озброєння та техніки, невідворотні факти контрабанди. Внаслідок перевірок, попереднього командира («Савелій») зняли і призначили «Утеса» — людину, запропоновану ФСБ. Щодо «Веселого», то з’являється припущення, що Захарченко приїжджав до Комінтернового саме для владнання ситуації. Проте це йому не вдалося — рішення про усунення «Веселого» з посади ухвалював командир 1 АК, до складу якого входить 9 омсп, командиру якого підпорядковується 3 осб «Веселого». Відтак, рішення про призначення чи усунення з посади людей Захарченко приймаються без відома останнього», — говориться в повідомленні. 

Кадрові «чистки» в лавах проросійських бандформувань набирають обертівНа виконання рішень наради так званої МДБ «ДНР»,…

Опубліковано Прес-центр штабу АТО 2 січня 2016 р.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+