Слухати

Виход із ЗВТ з РФ, підняття мита на російські товари та торговельне ембарго — Яценюк / Новини на Громадському радіо

Виход із ЗВТ з РФ, підняття мита на російські товари та торговельне ембарго — Яценюк

03 січня 2016 - 20:02
У відповідь на торгівельне ембарго Україна виходить із зони вільної торгівлі з Росією, піднімає мита на всі російські товари та вводить торговельне ембарго на низку товарів, виготовлених в РФ

Про це заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у «10 хвилинах», передає Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів.

Прем’єр нагадав, що у зв’язку з набуттям чинності Угоди про зону вільної торгівлі Російська Федерація, як і очікувалося, ввела торговельне ембарго проти України і незаконно вийшла з зони вільної торгівлі. 

«Наша відповідь наступна. Україна виходить із зони вільної торгівлі з Російською Федерацією, піднімає мита на всі російські товари та вводить торговельне ембарго на продовольчі товари, виготовлені в Російській Федерації, а також на товари машинобудування і вагонобудування», — заявив Яценюк.

Угода про ЗВТ, наголосив він, означає насамперед безмитний продаж українських товарів до Європи і європейських товарів до України: «Це конкуренція, що є викликом для внутрішнього виробника. Але в першу чергу — це можливість для українського бізнесу стати більш сильним, більш конкурентним і завойовувати нові ринки».

Нагадаємо, що сьогодні прес-служба Кабміну повідомляла, що з 2-го січня 2016 року до всіх товарів походженням з Росії застосовуватимуться пільгові ставки ввізного мита, встановлені Митним тарифом України, при цьому преференційний режим щодо РФ (вільну торгівлю) буде скасовано.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+