Слухати

Українські військові мають повне право використовувати незаборонену зброю — Штаб / Новини на Громадському радіо

Українські військові мають повне право використовувати незаборонену зброю — Штаб

04 січня 2016 - 17:39
Прес-служба Штабу АТО спростувала заяви ЗМІ, що українським підрозділам у зоні проведення АТО заборонено застосовувати зброю за будь-яких обставин

Про це повідомляється на сторінці відомства у Facebook.

«Прес-центр штабу АТО офіційно повідомляє, що згідно з останніми результатами Мінських домовленостей, в зоні проведення операції встановлений режим «повної тиші», дотримання якого передбачає не застосування зброї обома сторонами конфлікту. Водночас, бойовики проросійських збройних формувань систематично порушують будь-які домовленості про деескалацію збройного протистояння на сході України мирним та дипломатичним шляхом», — йдеться у повідомленні.

Згідно з заявою Штабу, бойовики щоденно ведуть по позиціях українських військ прицільний та неприцільний вогонь, метою якого є спроби спровокувати підрозділи сил АТО на відкриття вогню у відповідь та змусити українських військовослужбовців також порушити попередні домовленості про мирне врегулювання конфлікту.

«Відтак, позиція керівництва АТО щодо застосування підрозділами ЗС України та інших силових відомств, що беруть участь в операції, зброї була і є незмінною. українські воїни мають повне право використовувати зброю, яка незаборонена Мінськими домовленостями, у разі прямої загрози життю та здоров’ю особового складу та мирних мешканців, що проживають та переміщують вздовж лінії розмежування сторін. Водночас, застосування зброї українськими захисниками передбачає лише прицільні та точні удари, які спрямовані на придушення вогневих точок противника, знищення живої сили та техніки противника, які вступають у безпосередній вогневий контакт і здійснюють спроби знищити наші сили, а також прорвати оборону сил АТО», — зазначають у Штабі та додають, що керівництво операції та командири українських підрозділів тримають на особливому контролі недопущення випадків відкриття вогню нашими бійцями без серйозних та виправданих на те підстав.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+