Слухати

У Китаї збудували гігантську статую Мао Цзедуна, якого звинувачують у голоді / Новини на Громадському радіо

У Китаї збудували гігантську статую Мао Цзедуна, якого звинувачують у голоді

05 січня 2016 - 13:03
Статую правителя, якого звинувачують у загибелі мільйонів людей через голод у 1959—1961 роках, побудували у бідній провінції Китаю Хенань, яка серйозно постраждала від того голоду

Майже через 40 років після смерті «великого правителя» Китаю Мао Цзедуна, гігантська золота статуя чоловіка була зведена в сільському районі Китаю, пише Guardian.

36-метрова статуя, за повідомленнями, коштує близько 11 млн. гривень у переведенні на українські гроші. Повідомляється, що статуя побудована із сталі і бетону, та пофарбована у золотий колір.

Мао Цзедун, що правив Китаєм аж до своєї смерті у вересні 1976 і був звинувачений в загибелі десятків мільйонів китайських громадян, коли його «Великий стрибок» дав поштовх для індустріалізації і ​​викликав катастрофічний голод.

Провінція Хенань, раніше один з найбідніших регіонів Китаю, є найбільш постраждалою від голоду, який, за деякими даними, забрав до 45 мільйонів життів.

Підприємці та жителі регіону Tongxu провінції Хенань, за повідомленнями, розпочали будівництво в березні минулого року і завершили статую в середині грудня. Фотографії величезної голови Китаю швидко поширились китайським Інтернетом цього тижня.

Лю Хуанью, керівник дослідницького центру Китаю по Мао Цзедуну, сказав, що статуя була розроблена, аби «вшанувати пам’ять лідера».

3648.jpg

Голова Мао / Shutterstock
Голова Мао
Shutterstock

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+