Слухати

«Незрозуміло, чи я зможу ходити», — волонтерка Яна Зінкевич з Ізраїлю

06 січня 2016 - 09:54
Після успішної операції Яна Зінкевич перебуває в одному з найкращих реабілітаційних центрів в світі і тепер мріє створити такий в Україні
 «Незрозуміло, чи я зможу ходити», — волонтерка Яна Зінкевич з Ізраїлю / Новини на Громадському радіо

Про це волонтерка-медик Яна Зінкевич написала на своїй сторінці у соцмережі. 

За її словами, вже пройшов місяць з часу аварії, яка розділила життя на до і після. 

«Може зараз я скажу досить дивну річ, але мабуть так мало статись. Я не мала вижити, але чомусь вижила. І те що сталось неможливо пояснити. Втрата смертельного об’єму крові — 2.5 л, травматичний та геморологічний шок, спинальний шок, гемопневмоторекс, шокові легені (+ пневмонія), зламані ключиця, 7 ребер та хребет, 40 хв на холодній землі на узбіччі та 40 хв транспортації до лікарні — травми та показники несумісні з життям, ніхто з присутніх лікарні ім. Мечникова та професорів що приїжали потім не бачили таких травм на живій людині», — пише волонтерка.

За її словами, перші декілька днів вона була наче в тумані та у повному відчаї, страшенний та неймовірний біль супроводжував дівчину «щодня, щогодини, щохвилини». 

«Сьогодні ситуація інша. Всього за три тижні після операції я заново навчилась сидіти (це набагато тяжче ніж здається), почала самостійно рухатись, повертатись, сама почала чистити собі зуби та вмиватись (хоч ще поки і у ліжку), самостійно їм сидячи (а сьогодні навіть вперше їла за звичайним столом у їдальні) та почала займатись з фізіотерапевтами. А сьогодні мене перевели у реабілітаційний центр — корпус, персонал, правила, заняття, палата. Новий ЕТАП. І цей етап найважливіший. І я до нього дійшла. Завдяки вам, незважаючи ні на що», — ділиться Яна Зінкевич.

Зараз ніхто не дає ніяких гарантій чи прогнозів.

«Незрозуміло чи я назавжди залишусь у візочку чи зможу ходити хоча би з милицями або й взагалі без них. Хоча уже ясно що відновлення функцій не є швидким і що при поверненні на Украіну мені доведеться дуже багато над собою працювати, хоча я вже буду займатися своєю основною діяльністю — Госпітальєри (зараз це доводиться робити у віддаленому режимі)», — додає вона.

За її словами, дівчина підбирає візочок та спецпристосування на перший час і завдяки допомозі людей має змогу це оплатити.

Яна Зінкевич перебуває в одному з найкращих реабілітаційних центрів в світі і тепер мріє створити такий в Україні. 

Сьогодні пройшов місяць з часу аварії. Аварії, яка розділила моє життя на до і після. Навіть війна за 2 роки не змогла ц…

Опубліковано Яною Зінкевич 5 січня 2016 р.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+