Слухати

2016 в Україні мав бути роком «Щедрика» з міжнародним фестивалем — Забужко

07 січня 2016 - 12:47
У мережі є аудіозапис першого виконання "Щедрика" за кордоном, після чого він став популярним
2016 в Україні мав бути роком «Щедрика» з міжнародним фестивалем — Забужко / Новини на Громадському радіо

Про це письменниця Оксана Забужко написала на своїй сторінці у соцмережі.

«Ось як «Щедрик» Леонтовича потрапив за океан, де врешті став, під псевдо Carol of the Bells, найпопулярнішою піснею планети, перший запис хору Кошиця! Цього року, до речі, ювілей — 100-ліття від часу першого виконання (хором студентів Київського ун-ту). І якби ми були «європейською країною», цей рік мав би бути оголошений Роком «Щедрика» — з відповідним міжнародним фестивалем, куди б з’їхалися виконавці з цілого світу. І так «Щедрик» би вернувся додому, а Україна отримала б, нарешті, те, чого їй так розпачливо бракує — загальновизнану, впізнавану на всіх широтах «культурну візитку».  Зрозуміло, чому за попередні 100 років такого не можна було зробити,  тому що Леонтовича вбило ЧК. А чекісти страх «обидчивые» — і ні на що не ображаються так, як коли їхні жертви нагадують про себе. Їх це травмує», — пише Оксана Забужко.

Також вона публікує аудіозапис виконання «Щедрика» у 1920 році.

«Ця композиція  отримала всесвітню популярність в 1920 році після того, як український народний хор (під керівництвом композитора Олександром Кошиці ) співали це в Карнегі- хол, де Петро Willhousky чув його і опублікував його з англійським текстом. Англійський текст не є перекладом оригінального українського  Це запис зроблений в Нью-Йорку в жовтні 1922 року на лейблі Brunswick», — повідомляється під унікальним записом «Щедрика» на YouTube.

 

ХРИСТОС РОДИВСЯ!А ось як «Щедрик» Леонтовича потрапив за океан, де врешті став, під псевдо Carol of the Bells)), найпоп…

Опубліковано Oksana Zabuzhko (Оксана Забужко) 7 січня 2016 р.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+