Слухати

Патріарх РПЦ Кирил: Росія у Сирії захищає Вітчизну і християнство

07 січня 2016 - 23:35
Патріарх Російської Православної церкви Кирил у Різдвяному інтерв'ю журналісту Дмитру Кисельову заявив, що Росія у Сирії захищає життя людей, свою країну і християнство
Патріарх РПЦ Кирил: Росія у Сирії захищає Вітчизну і християнство / Новини на Громадському радіо

kyryl_kyselov.jpg

Патріарх РПЦ Кирил дає інтерв'ю Дмитру Кисельову, 2016 рік / russia.tv
Патріарх РПЦ Кирил дає інтерв’ю Дмитру Кисельову, 2016 рік
russia.tv

Патріарх Московський і Всієї Русі Кирил у інтерв’ю заступнику гендиректора каналу «Росія» Дмитру Кисельову виправдовував дії російських військових у Сирії. Зокрема Кирил заявив:

«…військові дії виправдані, коли вони захищають людину, суспільство, державу.

Те, що сьогодні відбувається в далекій, здавалося би, Сирії, якою насправді зовсім не є, це в буквальному сенсі наш сусід, — це і є захист Вітчизни. Про це багато хто сьогодні ясно говорить, тому що, якщо тероризм перемагає у Сирії, у нього з’являється величезний шанс якщо не перемогти, то надзвичайно затьмарити життя нашого народу, принести нещастя і біди. Тому це війна оборонна — не стільки навіть війна, скільки точкові заходи впливу. Але, незважаючи на те, ця участь наших людей у військових діях, і доки ця війна носить оборонний характер, вона є справедливою».

На запитання пана Кисельова, що втручання Росії може погіршити стан місцевих християн у Сирії, Кирил відповів: 

«Як кажуть, далі вже нема куди їхати. До крайнощів дійшов стан християн у Сирії, Іраку, багатьох інших країнах. Сьогодні християни — це найбільш пригнічувана релігійна громада, причому не тільки там, де відбуваються сутички з ісламськими екстремістами, але і в багатьох інших місцях, включно з благополучною Європою, де публічний прояв християнських почуттів, наприклад, відкрите носіння хреста, може призвести до того, що людину з роботи знімуть. Ми знаємо, як витісняється християнство з суспільного простору, — у багатьох країнах уже сьогодні слово «Різдво» не вживається. Християни дійсно перебувають в дуже важкому становищі, і те, що зараз відбувається у Сирії, як мені здається, його не погіршить». 

Патріарх РПЦ також сказав, що «…йдеться про захист людей, котрі несправедливо знищуються внаслідок терористичних дій, — в том числі, звичайно, християнська громада. Тому, як і кожна війна і кожна військова дія, пов’язана зі смертю людей, і ця війна є горем і може бути гріхом. Але поки вона захищає життя людей і нашу країну, ми ставимося до неї як до справедливих дій, направлених на досягнення справедливих цілей».

Опоненти російської військової операції у Сирії звертають увагу на значну кількість жертв серед мирного населення під час авіаударів Військово-космічних сил Росії. Зокрема надходили звістки про загибель дітей. Про жертви повідомляли міжнародні організації. Серед цілей російських ударів були і цілком мирні об’єкти, такі як хлібзавод, або польовий шпиталь.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+