Слухати

Марія Варфоломеєва. Рік у полоні

09 січня 2016 - 10:28
Сьогодні виповнюється рік, як луганська журналістка Марія Варфоломеєва перебуває у полоні луганських бойовиків
Марія Варфоломеєва. Рік у полоні / Новини на Громадському радіо

Дівчині закидають шпигунство на користь української армії та належність до організації «Правий сектор».

Марія перестала виходити на зв’язок 9 січня минулого року. Пізніше з’явилось відео, на якому представник луганських бойовиків Ігор Корнет розповів про затримання української «наводниці» (так у «ЛНР» кваліфікували дії Марії, яка робила фотознімки Луганська для українських ЗМІ).

Відео допиту Марії Варфоломеєвої оприлюднило «МВС «ЛНР». На ньому Марія розповідає, що під час обстрілів знаходилась у Луганську, але ніяким українським військовим вона не передавала дані. Крім того, вона не виїжджала з Луганська через те, що доглядала хвору бабусю, говорить Марія.

Пізніше, в інтерв’ю «Громадському радіо» друг Марії Варфоломеєвої розповість, що її бабуся, не витримавши арешту онуки, покінчила з життям.   

За рік було багато клопотань щодо визволення Марії: просили і її колеги, і громадські активісти. Вчора, Луганська регіональна організація Національної спілки журналістів України оприлюднила відкритого листа, адресованого уповноваженій президента України з питань мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірині Геращенко. В ньому луганські журналісти вкотре закликали посприяти звільненню їхньої колеги. 

«У зв’язку із тим, що керівництво так званої «ЛНР» вирішило звільнити солдатів ВСУ, що перебувають у полоні, просимо Вас звернути увагу на те, що Марія Варфоломеєва досі перебуває у полоні», — написали журналісти.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+