Слухати

Севастопольські комунальники втратили мільйони через енергоблокаду / Новини на Громадському радіо

Севастопольські комунальники втратили мільйони через енергоблокаду

09 січня 2016 - 19:11
Гроші пішли на додаткові матеріали для аварійних робіт, закупівлю генераторів і понаднормову роботу персоналу

Про це заявили у «Севтеплоенерго» і «Севастопольенерго», повідомляє кореспондент «Громадського радіо». При цьому енергетики не змогли назвати конкретну цифру, пославшись на те, що надзвичайна ситуація все ще триває, а от тепловики порахували — за півтора місяці без українського світла втратили понад п’ять мільйонів рублів (приблизно мільйон вісімсот тисяч гривень).

«Режим ЧС еще, конечно, не закончился, поэтому все еще будет впереди. На данный момент убытки предприятия составили 5,2 миллиона. Это, я хочу сказать сразу, без топлива. Топливо, конечно, выделяется за счет города. Ежедневно наше предприятие для работы 21 дизель-генераторной установки тратит от 12 до 14 тонн», — розказав заступник головного інженера «Севтеплоенерго» Дмитро Чеплигін. В компанії сподіваються — понад мільйон гривень їм компенсують з міського бюджету.

До того ж севастопольці заборгували тепловикам 52 мільйоні рублів (понад 18 мільйонів гривень) — це у компанії пов’язали з тим, що перші тижні енергоблокади паралізували роботу ай-боксів, пошти і банків, через які здійснювалася сплата. Зараз містяни сплачують за тепло у повному обсязі.

Величезні борги накопичилися і перед «Севенерго» — через енергетичні перебої люди недоплатили 80 мільйонів рублів (майже 29 мільйонів гривень) — це сума, яку енергетики отримують за цілий місяць споживання світла.

Місто продовжує жити за графіками відключень: три через три години. Наразі ліміту у 180 МВт не вистачає для того, щоб запустити тролейбусний парк і промислові підприємства, а також ввімкнути вуличне освітлення.

«На сегодняшний день от 10-15 МВт не хватает — это без включения освещения. То есть со включением освещения это еще дополнительные до 10 МВт может быть. Там, где есть возможность не производить отключение — это связано с тем, что запитываем вместе с этими адресами объекты как социальные, так и объекты того же Севтеплоэнерго — то мы эти объекты, естественно, не трогаем. Там, где таких объектов нет, и линия может отключаться, она отключается. Смена происходит по графику», — повідомив комерційний директор «Севтеплоенерго» Владислав Якимович.

Севастопольці продовжують скаржитися на сусідів, яким пощастило під’єднатися до важливих міських об’єктів і виграти для себе більше «світлих годин». Проте енергетики наголошують — міняти мережі і вимикати «щасливчиків» на догоду заздрісним сусідам не будуть. І пропонують тим, кому доводиться жити за графіками, чекати квітня-травня. На цей період призначений запуск другої черги так званого енергомосту з Кубані.

Кореспондент з Криму для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+