Слухати

Солістка Берлінської опери приїхала в зону АТО з виступами для військових

09 січня 2016 - 18:37
Гендель, Моцарт, Вівальді, Бетховен — такої музики у живому виконанні професіоналів бійці 90 аеромобільного батальона у своїх стінах ще не чули
Солістка Берлінської опери приїхала в зону АТО з виступами для військових / Новини на Громадському радіо

Скрипалька з Німеччини Марина Бондас приїхала підтримати їх. Марина вірить, що від цієї музики на душі у бійців хоч трошки тепліше. Вперше вона тут була влітку, тож зараз їхала вже до друзів:

«Приятно. Такое ощущение, что смог чем-то помочь, чем-то обрадовать, погреть. В теплых залах Европы выступать приятнее, по дорогам хорошим приятнее ездить. Но когда сидишь дома, руки теребишь, чувствуется беспомощность. Поэтому я летом первый раз приехала. Когда ты играешь, когда люди на тебя смотрят и меняются на глазах, все это конечно здорово». 

vystup_.jpg

Виступ перед військовими / \"Громадськое радио"
Виступ перед військовими
«Громадськое радио»

Колега, що приїхав з Мариною — альтист з Національної опери Роман Борковський. Каже, давно хотів на передову, для хлопців виступити, а тут така нагода випала. Публіка вдячна.

«Я давно шукав з ким поїхати, один як поїдеш, на блокпосту не пустять. А тут Марина каже: поїхали вдвох, я знаю, як. І ми приїхали», — говорить Роман

Бійці, що були на концерті, отримали позитивні враження. Сергій зізнається, що скрипку і альт взагалі наживо почув лише сьогодні вперше у житті. Боєць у захваті, душа каже, відтанула трохи:

«Я вживу перший раз чую, щоб скрипка і альт разом. На концертах бував, але скрипку так вперше почув. Хотілося, щоб частіше приїжджали, на душі веселіше».

До військових у частину вже приїжджали актори і музики, але щоб з Німеччини — такого не було. Хлопці вдячні, ділиться Богдан:

«Все супер! Теплая музика, мастерски играют, у меня улыбка на лице. Ни разу не видел, как на скрипке играют вживую, только по телевизору. Очень понравилось». 

biyci_1.jpg

Бійці / \"Громадськое радио"
Бійці
«Громадськое радио»

А сама скрипалька Марина каже: їй тут більше подобається виступати, ніж у європейських концертних залах. Публіка вдячна та й інструменти краще звучать:

«Если сравнивать публику, помещения здесь и где-то в концертних залах Европы, я выбрала бы здесь. Здесь играть приятнее. Играется лучше и мы сегодня выяснили, что инструменты лучше звучат здесь». 

Загалом на Донеччині та Луганщині вже відбулися  десятки таких виступів. До Німеччини Марина повезе друзям гарні враження про Україну (хоч свята для неї минули в зоні АТО), а ще віру в те, що невдовзі на її Батьківщині настане мир.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+