Слухати

Журналісти склали список «друзів Путіна» у Євросоюзі — ЗМІ

09 січня 2016 - 18:42
Кремль активно працює з цими силами. Москва у своїй політиці в Європі все більше використовує ультраліві і ультраправі партії. Вони можуть не впливати на формування позиції уряду, але є популярними
Журналісти склали список «друзів Путіна» у Євросоюзі — ЗМІ / Новини на Громадському радіо

У ЄС вистачає відверто проросійських політичних сил. Редакція ZN.UA склала список сил в різних країнах Євросоюзу, які так чи інакше виявляють лояльність до Росії. Не всі перераховані партії «пропутінські» і відкрито підтримують дії Кремля в Україні. СДПГ, наприклад, засуджує анексію Криму, війну в Донбасі і порушення Росією підписаних нею міжнародних договорів. Але критично висловлюючись про політику санкцій проти РФ і закликаючи до пошуку компромісів з Москвою (аргументуючи це тим, що «не можна ставити Росію на коліна», «не можна допустити нову холодну війну»), німецькі соціал-демократи грають на стороні російського керівництва.

Серед парламентських партій відверто проросійських не так вже й багато. І рідко в якій країні вони входять в численні фракції в парламентах: французький «Національний фронт» має в нижній палаті два мандати, італійська «Ліга Півночі» — 15, болгарська «Атака» — 15, бельгійський «Фламандський інтерес» — 3. Однак опозиційні «Республіканці» є другою за кількістю мандатів партією в французьких Національних зборах. Популістська «Подемос» стала після грудневих виборів третьою за чисельністю фракцію в Генеральних кортесах Іспанії. Третю позицію в парламентах Австрії та Угорщини займають «Партія свободи» і «Йоббік». «Сіріза» ось уже рік як править Грецією.

Кремль активно працює з цими політичними силами. Але в останнє десятиліття Москва у своїй політиці в Європі все більше використовує ультраліві і ультраправі партії. Вони можуть не впливати на формування позиції уряду, але користуються популярністю в суспільстві. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+