Слухати

Цього дня 1935 р. льотчиця Ерхарт починає перший переліт через Тихий океан / Новини на Громадському радіо

Цього дня 1935 р. льотчиця Ерхарт починає перший переліт через Тихий океан

11 січня 2016 - 17:47
До цього багато хто намагався здійснити таку подорож, однак це не вдалося жодному. Під час одиночних перельотів через Тихий океан загинуло стільки пілотів, що такі спроби були суворо заборонені

11 січня 1935 року американка Амелія Ерхарт почала переліт Тихого океану — від Гавайських островів до каліфорнійського Окленда. Жінка стала першою людиною в історії, яка самостійно перелетіла Тихий океан. Політ тривав 18 годин 16 хвилин.

По прильоту на аеродромі в Каліфорнії на Ерхарт очікував 18-тисячний натовп і вітальна телеграма американського президента Франкліна Делано Рузвельта: «Вітаю — Ви знову перемогли».

kmo_111 307_04820_1_t222_145 312.jpg

Амелія Ерхарт / Los Angeles Times pfotograpfic archive
Амелія Ерхарт
Los Angeles Times pfotograpfic archive

До цього багато хто намагався здійснити таку подорож, однак це не вдалося жодному. Під час одиночних перельотів через Тихий океан загинуло стільки пілотів, що такі спроби були суворо заборонені спеціальним рішенням уряду США. Для Ерхарт зробили виняток. 

Амелія стала першою жінкою-пілотом, яка перетнула Американський континент від узбережжя до узбережжя без проміжної посадки. Вона першою подолала Мексиканську затоку повітрям по прямій і першою перелетіла через Атлантичний океан. Льотчиця відразу увійшла до кола американського істеблішменту, вона давала уроки пілотування дружині президента Елеонорі Рузвельт.  

earhart.jpg

Амелія Ерхарт / Вікіпедія
Амелія Ерхарт
Вікіпедія

У 1937 разом зі своїм штурманом Фредом Нунаном Амелія відправилася в кругосвітню подорож. Пресі вона розповіла, що це буде її останній політ — хотіла йти на відпочинок. Її літак пролетів дві третини маршруту, і раптово зник з екранів радарів над Тихим океаном. На пошуки льотчиці американська влада кинула потужні морські сили. Безліч кораблів, включаючи найбільший у світі авіаносець «Лексінгтон» та лінкор «Колорадо», терміново попрямували в центральну частину Тихого океану. Кораблі і 66 літаків протягом 2 тижнів оглянули 220 тисяч квадратних миль водної поверхні; було перевірено безліч невеликих незаселених островів і рифів, але всі зусилля виявилися безрезультатними. Незважаючи на безпрецедентні пошуки, знайти Ергарт так і не вдалося. 5 січня 1939 року вона була оголошена померлою, хоча неофіційні пошуки тривали значно довше і фактично продовжуються в наш час.

В пам’ять про Амелію Ергарт Міжнародна організація Zonta, яка підтримує різні проекти жінок, бореться з сексистською пропагандою, заснувала стипендію в розмірі до 10 000 $ США, що присуджується щорічно для молодих жінок, які здобувають магістерський чи докторський ступінь з авіації чи аерокосмічних наук. 

Про загадкове зникнення американської льотчиці у 2009 році зняли фільм «Амелія». 

 

За матеріалами Вікіпедії.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+