Слухати

З 40 бійців, що поступили до шпиталю у Харкові, лише 12 поранених  / Новини на Громадському радіо

З 40 бійців, що поступили до шпиталю у Харкові, лише 12 поранених

12 січня 2016 - 21:05
У ЗМІ поширювалась інформація щодо прибуття 11 січня у Харківський шпиталь великої кількості поранених із зони АТО

З’ясовуючи подробиці, я поспілкувалась із волонтером громадської організації «Сестра Милосердя АТО/Харків« Оксаною. Вона розповіла «Громадському радіо», що хворі у шпиталь поступили, але не всі з них поранені.

«40 осіб прибуло на вчорашній ранок, сьогодні інформації ще не знаю. Люди лежали навіть у коридорах, були поранення, важких багато, в реанімації багато людей, у невідкладній допомозі багато людей, у нас дві реанімації».

Наступного дня багатьох евакуювали в шпиталі Львова та Києва, розповідає Оксана.

Оксана: Дуже багато інфекцій, багато в психіатрії лежить. Дуже багато в неврології, у гнійній хірургії багато людей з обмороженнями й ампутаціями. У травматологічному відділенні в основному з пораненнями рук/ніг у коридорах люди лежать.

Марія Зав’ялова: Наскільки оперативно доставляють поранених?

Оксана: Доставляють. Але от зі Сватове приїхали, сказали, що поранених дуже багато, але машин не вистачає. Приїхало сьогодні тільки дві машини. Дороги слизькі й машини поламані.

За словами Оксани, хворих везуть зі Сватового, з Часового Яру, з Артемівська. Ліки є, каже вона, не вистачає засобів гігієни, теплого одягу й узагалі одягу, мобільних телефонів й поповнень рахунку, щоб сповістити рідних.

У свою чергу, начальник харківського медіа-центру Міністерства оборони України Дмитро Горбунов повідомив, що в Харківському шпиталі значного збільшення кількості поранених не спостерігається.

«Станом на сьогодні 12 січня у Харківському шпиталі перебуває 190 військовослужбовців, які поступили за останні півроку з зони АТО. Серед них лише 20-30 чоловік, які мають поранення, отримані як у ході бойових дій, так й у результаті необережного поводження зі зброєю та боєприпасами. У неділю 10 січня до Харківського шпиталю поступило 30 військовослужбовців із зони АТО, з них 8 поранених, але ці поранення отримані протягом 2 тижнів. Більшість цих військовослужбовців до цього перебували у цивільних лікарнях Сєвєродонецька, Артемівська та Краматорська. Учора, 11 січня, до Харківського шпиталю поступило 11 військовослужбовців із зони проведення АТО, з них лише 4 з пораненнями та травмуваннями у ході бойових дій. У реанімації шпиталю зараз знаходиться 5 осіб, з них лише 2 військовослужбовці, один отримав поранення ще влітку, а другий — наприкінці жовтня».

Горбунов каже, що проблем із розміщенням, лікуванням або забезпеченням у шпиталі не буває. Річ у тім, що хворих бійців спочатку збирають, а потім відправляють групами, тому іноді й здається, що привезли дуже багато. Але бувають дні, коли не поступає жоден боєць, пояснює він.

За час проведення АТО у Харківському шпиталі перебувало 13,5 тис військовослужбовців різних силових структур, розповів Горбунов, та лише 6,5 з них поступили з пораненнями або травмами, отриманими у зоні проведення АТО. За його словами, більшість — це хронічні, інфекційні та сезонні захворювання, особливо в літніх бійців.

Дмитро Горбунов: З кожної партії військовослужбовців, які прибувають із зони АТО, приблизно 80% — це хронічні, сезонні або інші захворювання, які має майже кожна людина після 30-40 років. Від перебування в польових умовах, тим більше від проживання в наметах, ці хвороби загострюються.

Марія Зав’ялова: Ви згадували про поранення, пов’язані з необережним поводженням зі зброєю, чи багато таких випадків?

Дмитро Горбунов: Останнім часом, з літа приблизно, після того, як зменшилась інтенсивність бойових дій, військові у ході проведення бойової підготовки або через власну необережність, бувають випадки самострілів. Також не є таємницею, що трапляються спроби суїциду, але бійці залишаються живими, тож вони також поступають до Харківського шпиталю.


Марія Зав’ялова спеціально для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+