Слухати

Сьогодні уряд має погасити заборгованості перед шахтарями

13 січня 2016 - 09:31
Деякі гірники не отримували повного обсягу своїх заробітних плат з жовтня минулого року
Сьогодні уряд має погасити заборгованості перед шахтарями  / Новини на Громадському радіо

Сьогодні, 13 січня, відбудеться засідання Кабінету Міністрів України, на якому розглянуть питання розподілу виділених у Держбюджеті на 2016 рік 500 млн грн, передбачених на погашення заборгованості із зарплат на державних вугільних підприємствах. Про це повідомляє Конфедерація вільних профспілок України на офіційному сайті.

Як раніше повідомлялося, вчора гірники ДП «Львіввугілля» перекривали автотрасу Львів–Рава-Руська. Причина страйку — невиплата зарплат. У Незалежній профспілці гірників України звертають увагу на те, що шахтарі інших державних вугільних підприємств також не отримали заробленого в повному обсязі. 

За даними Незалежної профспілки гірників України, станом на 12 січня 2016 року ситуація по заборгованості наступна:

Донецька область. Шахтарям ДП  «Красноармійськвугілля»  заборгували 10%  зарплати за жовтень,  60%  — за листопад,  100% — за грудень  2015 року, що складає  80 млн грн. На  ДП «Селидіввугілля» шахтарі не отримали 40% заробленого  у  жовтні, 100% —  у грудні минулого року, або 94 млн грн. На шахті «Південнодонбаська №1» не виплатили:  8% — за  листопад, 100% — за грудень 2015 року (загалом 62 млн грн).  Гірникам шахти «Південнодонбаська №3» не заплатили понад 10 млн грн за вересень–грудень 2014 року, а також 15% — за листопад і  100% — за  грудень 2015 року.

Луганська область. На  ДП «Лисичанськвугілля» заборгували: 30% — за листопад, 100% — за грудень 2015 року (усього —15 млн грн).

Волинська область. На ДП «Волиньвугілля» гірникам не виплатили 90% заробітку  за жовтень, 72% — за грудень, що становить 30 млн грн.

Львівська область. На ДП «Львіввугілля» шахтарі не отримали 64% заробленого за листопад, 100%  — за грудень (загалом 140 млн грн). Працівникам ПАТ «Львівська вугільній компанії» не платять зарплати півроку й загалом заборгували понад 20 млн грн. 

zaborgovanist_npgu.jpg

Заборгованість перед гірниками / НПГУ
Заборгованість перед гірниками
НПГУ

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+