Слухати

Студенти-переселенці не отримують пільги через незатверджену програму підтримки

13 січня 2016 - 10:44
Освітні заклади, які надавали відповідним групам студентів можливість безоплатного проживання в гуртожитку, тепер вимагають погасити борг за 2015 рік
Студенти-переселенці не отримують пільги через незатверджену програму підтримки / Новини на Громадському радіо

Державна підтримка для студентів-переселенців, учасників бойових дій та їхніх дітей для здобуття професійно-технічної та вищої освіти не працює де-факто через відсутність затверджених Кабінетом Міністрів підзаконних актів. Про це йдеться на сайті організації Донбас SOS. Тому студенти, які підпадають під норми Закону, в письмовій формі звернулися до прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з проханням затвердити цільові програми підтримки:

«Оскільки станом на сьогодні Кабінетом Міністрів України не було затверджено державної цільової програми підтримки, порядку та умов надання державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти, що передбачені Законом, а також не було запропоновано на розгляд Верховної Ради України зміни до Державного бюджету, які передбачатимуть фінансування такої державної цільової програми, мій навчальний заклад не в змозі виконати вимоги Закону щодо надання вищезазначеної державної підтримки, а я – скористатися своїм законним правом на отримання цієї підтримки, що передбачена Законом», — йдеться у зверненні. 

Як повідомляє Донбас SOS, у 2015-2016 навчальному році знайшлись такі освітні заклади, які надавали відповідним групам студентів можливість безоплатного проживання в гуртожитку. Але наразі дирекція студмістечок таких навчальних закладів вимагає у студентів повернення коштів за проживання у гуртожитках у 2015-2016 навчальному році, оскільки пройшло вже 7 місяців із часу прийняття Закону, а Кабмін досі не виконав його норми, йдеться у повідомленні. 

Законом України 425-VIII  передбачена державна підтримка для здобуття професійно-технічної та вищої освіти для студентів-переселенців, учасників бойових дій та їхніх дітей, а також дітей, чиї батьки постраждали у районі проведення АТО під час бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту. Такою державною підтримкою є повна або часткова оплата навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, пільгові довгострокові кредити для здобуття освіти, соціальні стипендії, безоплатне проживання в гуртожитку та інше. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+