Слухати

Cтрічка про Майдан «Зима у вогні» увійшла до п’ятірки номінантів на Оскар / Новини на Громадському радіо

Cтрічка про Майдан «Зима у вогні» увійшла до п’ятірки номінантів на Оскар

14 січня 2016 - 19:28
Американська академія кіномистецтва оголосила про перелік картин у жанрі документалістики, які стали номінантами на премію Оскар

Про це повідомили українські співпродюсери картини Ліна Клебанова та Галина Садомцева у кризовому медіацентрі 14 січня. 

Із 124 кінострічок до списку номінантів увійшло 5 картин, серед яких «Зима у Вогні» (“Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom”) – масштабна кінохроніка Майдану, створена об’єднаною командою кінематографістів України (SPN production, Ukrstream.TV), США (Netflix) і Великобританії.

Ліна Клебанова та Галина Садомцева підкреслюють, що картина не стільки художнє висловлювання або журналістська оцінка.

«Це позиція громадянського Майдану. Фільм про гідність людей, які вийшли на Майдан. Саме тому у ньому немає політиків, і хронологія подій відтворена через свідоцтва громадянських активістів, живі особисті історії».

Режисер картини Євген Афінеевскій родом з Росії, останні 15 років живе та знімає в Голлівуді.

«Ми робили картину не тільки як історичний документ, нам важливо було донести емоційну, ціннісну складову, і приємно, що картину прийняв західний глядач, часто дуже далекий від того, що відбувалося в Україні», — зазначає режисер фільму.

Яка з картин-номінантів виявиться переможцем стане відомо на 88–й Церемонії вручення премії Оскар, яка пройде 28 лютого у Лос-Анжелесі.

З 9-го жовтня – дати виходу «Зима у вогні» у мережі Netflix — кінострічку подивилося понад три мільйона глядачів по всьому світу. На телеканалах України фільм повинен з’явитися навесні.

В основу фільму лягли хронікальні матеріали зняті під час подій Революції Гідності зими 2013-2014 років, громадськими телеканалами СПІЛЬНОБАЧЕННЯ та Ukrstream.TV, 5 каналом, Радіо Свобода, Еспресо TV, Каналом 24, та багатьма іншими, а також аматорське відео волонтерів і стримерів Майдану. Знімальна група опрацювала понад 1500 годин хроніки, провела понад 100 інтерв’ю з учасниками Майдану. Робота над монтажем зайняла близько півроку.

У вересні «Зима у вогні» була представлена ​​на Венеціанському кінофестивалі, отримала приз кінофестивалю у Торонто, вкрай емоційну оцінку ряду американських кінофорумів.

Презентація картини в Україні пройшла 21 листопада 2015. На показі були присутні Президент України, представники дипломатичних місій, рідні героїв Небесної сотні.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+