Слухати

Президент позбавив органи прокуратури права проведення слідства

14 січня 2016 - 16:04
Ця вимога була закладена ще в Конституції України в 1996 році
Президент позбавив органи прокуратури права проведення слідства / Новини на Громадському радіо

Президент України Петро Порошенко на прес-конференції підписав закон про прокуратуру, який позбавляє права органів прокуратури проводити слідство. 

Тепер Генеральної прокуратури лише залишаться повноваження з нагляду за досудовим слідством та представлення державного обвинувачення в суді.

Раніше про це повідомляв народний депутат Антон Геращенко: 

«Сама боротьба за крісло Генерального Прокурора тепер стане набагато менш запеклою. Адже у прокуратури тепер не буде стільки каральних повноважень під дахом однієї організації.
Функції слідства у справах, які раніше належали до повноважень ГПУ, будуть передані Національному Бюро розслідувань, Директор якого призначатиметься за підсумками відкритого конкурсу і буде затверджуватися колегіальним рішенням Кабінету Міністрів.

До повноважень НБР в числі інших, буде відноситься слідство у справах про катування та розслідування правопорушень, скоєних співробітниками правоохоронних органів: Національної Поліції, Служби безпеки, прокуратури, державними чиновниками, не пов’язані з корупційними правопорушеннями, якими буде займатися Антикорупційне Бюро України», — вважає нардеп.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+