Слухати

У Дружківці відкрили реабілітаційний центр для людей з інвалідністю

14 січня 2016 - 14:25
Ремонтні роботи у приміщенні було виконано за гроші уряду Японії і програми ПРООН
У Дружківці відкрили реабілітаційний центр для людей з інвалідністю / Новини на Громадському радіо

У «Східному центрі професійної реабілітації інвалідів» за кошти грантодавців провели ремонт і закупили деяке спеціальне обладнання для людей з обмеженими можливостями, — розповідає Юрій Савко, керівник проекту ПРООН в Донецькій області.

Савко: На цей зал ми витратили порівняно невелику суму, але ми вважаємо, що вона дасть один з найбільших ефектів. Це порядку 340 тисяч гривень, була також закупівля невеликого обладнання. В цьому залі було обладнано також санітарну кімнату. Доступ до туалету є й для людей-візочників. Раніше у них не було такої можливості тут перебувати, займатися реабілітаційними вправами.

Приміщення за адресою вул. Леніна, 33 (нині Соборна) місцева влада обрала невипадково. Воно розташоване в центрі, людям зручно до нього потрапити.

sportyvnyy_zal_0.jpg

Центр реабілітації в Дружківці /
Центр реабілітації в Дружківці

І це, зокрема, допоможе таким громадянам не сидіти вдома у чотирьох стінах, а бути більш активними членами суспільства, це стосується й переселенців, — каже міський голова Дружківки Валерій Гнатенко.

Гнатенко: На сегодня мы выделяем средства, содержим Центр из городского бюджета. Он не областного уровня, мы в первую очередь ориентируемся на местное население, на нашу громаду. Но учитывая, что у нас уже более 600 инвалидов-переселенцев, мы конечно будем будем предлагать это им тоже, ведь они сегодня наша громада.

Щодня до Центру приходять десятки людей: одні тут працюють, бо власне центр для них і створений, інші отримують нову професію — швачки, оператора комп’ютерного набору, флориста чи навчаються поліграфічній справі. Відтепер тут займатимуться ще й фізичною реабілітацією на спеціальних тренажерах. Усі заняття для людей з обмеженими можливостями безкоштовні і проходитимуть під наглядом спеціального тренера, — говорить директор закладу Андрій Бондар.

Бондар: Сейчас будем еще и физическую реабилитацию оказывать, раньше мы не могли на таком уровне это делать. Теперь мы вышли на более высокий уровень и можем дать таким людям более широкую реабилитацию.

Загалом до проекту ПРООН «Швидке реагування на потреби» на Донеччині увійшли 19 об’єктів соціальної та комунальної інфраструктури. Частина з них буде відкрита після ремонту вже у найближчі місяці. На ці цілі грантодавці виділили понад 5 млн. доларів.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+