Слухати

Крымского депутата, подозреваемого в госизмене, отпустили под домашний арест

15 січня 2016 - 11:20
Экс-депутата крымского парламента отпустили под домашний арест. Его задержали 28 апреля 2015 года, когда он попытался выехать на материк
Крымского депутата, подозреваемого в госизмене, отпустили под домашний арест / Новини на Громадському радіо

Экс-депутата Верховного Совета Автономной Республики Крым Василия Ганыша подозревает в государственной измене. По версии следствия, он оказывал помощь России в проведении подрывной деятельности, участвовал в работе Верховной Рады Автономной Республики Крым и баллотировался в городской совет Феодосии.

«Я голосував як депутат Верховної Ради, я єдиний, хто голосував проти. Цьому є підтвердження. Підтвердив навіть і спікер парламенту кримського. Я шостого числа здав електронну карту, про це є свідчення письмові. Після голосування шостого числа, так, я був у будівлі. Але участі в засіданні Верховної Ради не приймав жодного разу», — рассказывает подозревамый экс-депутат  Василий Ганыш.

Судебная коллегия из трех человек, под руководством судьи Александра Федюка, должна была допросить свидетелей. Однако кроме прокурора и защитника Ганыша в суд больше никто не пришел.

znimok_ekrana_2016-01-15_o_10.49.15.png

Василий Ганыш / Громадське радіо
Василий Ганыш
Громадське радіо

Экс-депутата Ганыша задержали в ночь на 28 апреля прошлого года на административной границе с Крымом. Он пытался въехать на материк. Основание задержания — его фамилия находится в списке семидесяти пяти крымских депутатов, которым украинская прокуратура выдвинула подозрение в государственной измене. В СИЗО он почти пробыл девять месяцев. Защита просит изменить меру пресечения по состоянию здоровья – у подозреваемого резкое обострение болезни  сердца.

«Мені повідомили, що немає лікаря гастроентеролога, також немає лікаря кардіолога. Йому відповідно потрібно перебувати під постійним кардіологічним наглядом.  В інституті серця МОЗ нам підтвердили критичний стан здоров’я, а також необхідність негайного надання медичної допомоги», — уверяет адвокат Андрей Руденко.

Суд изменил меру пресечения крымскому депутату на домашний арест:

«Суд вважає змінити обраний щодо Ганиша запобіжний захист — тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт с покладенням на Ганиша відповідних обов’язків та застосування електронних засобів контролю», — зачитал приговор судья Александр Федюк.

По решению суда, на время рассмотрения дела подозреваемый будет находиться в квартире своей родственницы, которая живет в Белой Церкви. Теперь его будут контролировать с помощью электронного браслета.

«Мені дали шанс полікуватися. Все буде під контролем. Я не буду вчиняти якісь дії, щоб порушувати вимоги судової ухвали. Буду прибувати на всі засідання», — обещает экс-депутат Ганыш.

На следующем заседании 22 января судьи будут слушать показания свидетелей.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+