Слухати

Кримський журналіст розповів, як ледь не потрапив «на підвал»

15 січня 2016 - 20:03
У Симферополі кримського журналіста Заїра Акадирова затримали за відеозйомку у фойє Верховного суду Криму
Кримський журналіст розповів, як ледь не потрапив «на підвал» / Новини на Громадському радіо

За словами Акадарова, йому пояснили, що він вів відеозйомку незаконно. 

Спочатку журналісту сказали, щоб від відповів на кілька питань, а потім наказали йти до автомобілю. Коли Акадиров опинився в автомобілі, його хотіли відвезти  до Центру протидії екстремізму, щоб там він дав пояснення.

zatrymannya_akadyrova.png

Затримання Заїра Акадирова / скрін з відео
Затримання Заїра Акадирова
скрін з відео

«В якийсь момент вони хотіли надіти на мене наручники, щоб я не скоїв чогось — не вискочив з машини. І з боку капітана, який мене затримував, пролунала така фраза, що у якийсь підвал відвезти…Ну, це я сприймаю, як тиск на мене і тому я зробив спробу вийти з автомобілю і привернути до цього увагу громадськості та співробітників поліції», — розказав журналісту «Громадського радіо» Заїр Акадиров.

Зійшлись на тому, каже журналіст, що йому потрібно було прийти до залізничного вокзалу у Сімферополі і пояснити, що він робив у фойє Верховного суду, де відбувалось засідання по справі «26 лютого».

У журналіста взяли особисті дані, допитували про те, чим він займається, змусили підписати пояснювальну записку, а потім відпустили. За словами Акадирова, «спілкування» тривало близько півгодини.

«Я хочу написати заяву адвокату з приводу, як на мене, незаконних дій працівників поліції і з приводу того, що вони сьогодні робили, і написати скаргу», — повідомив про свої наступні кроки журналіст.

Щодо застосування фізичного насильства до нього Акадиров каже, що силовики хапали його за руки, коли хотіли затягти у автомобіль. На допиті, за його словами, фізичного тиску не було. 

До якої саме структури відносяться правоохоронці, які затримували Заїра Акадирова, він сказати не може. Каже, не помітив, які у них були нашивки.

Кореспондент з Криму для «Громадського радіо»

  

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+