Слухати

Діти зі Станиці Луганської провели канікули на Закарпатті

16 січня 2016 - 14:25
28 школярів зі Станиці Луганської провели зимові канікули на Закарпатті
Діти зі Станиці Луганської провели канікули на Закарпатті / Новини на Громадському радіо

Упродовж 10 днів вони відвідали старовинні Ужгородський та Мукачівський замки, їздили у високогірні села, каталися на ковзанах, брали участь у школі лідерства та тематичних тренінгах, розважалися та святкували Різдво в закарпатських традиціях.

dity_z_luganshchyny_1_0.jpg

Діти з Луганщини на канікулах у Закарпатті / Громадське радіо
Діти з Луганщини на канікулах у Закарпатті
Громадське радіо

Геннадій Москаль, який до призначення головою Закарпатської ОДА очолював Луганську військово-цивільну адміністрацію, отримав від дітей зі сходу символічні подарунки, а також почесну відзнаку від Станично-Луганської громади. Каже: для дітей зі сходу такі поїздки є надзвичайно важливими, адже більшість з них вперше виїхали за межі свого району. Власне, як і 90% дорослого населення Луганщини.

dity_z_luganshchyny_2.jpg

Геннадій Москаль нагадав, що Станиця Луганська — це Україна / Громадське радіо
Геннадій Москаль нагадав, що Станиця Луганська — це Україна
Громадське радіо

Говорить Геннадій Москаль:

«Це самий район, де рівень підтримки Росії — 90-95%. Чому так сталося? 95% не виїжджали за межі своєї області. Вони не знають, що таке Західна Україна. Вони вірили Партії регіонів, що тут «бандери» їдять дітей, хто говорить українською — відрізають язики, хто пише по-українськи — відрізують пальці. Все це свято вірилося… Діти завжди, які приїжджають з Луганської області, я перше питаю: «Ну, «бандеру» бачили?», кажуть «ні». От і я, кажу, — не можу його знайти».

За 11 днів, проведених на Закарпатті, діти з Луганщини дуже здружилися з місцевими школярами. Дехто навіть зустрів своє перше кохання. Тож на пероні ужгородського вокзалу, від’їжджаючи, прощалися, не стримуючи сліз.

Учень Петрівської спеціалізованої школи №2 Ілля Каменюка поділився із «Громадським радіо» своїми враженнями:

kamenyuka_0_0.jpg

Ілля Каменюка / Громадське радіо
Ілля Каменюка
Громадське радіо

«Найбільше враження на мене справив Мукачівський замок. Вразив і розмір, і взагалі дуже красивий. Також сподобалося, коли ми двічі ходили на каток, — теж дуже багато вражень. І екскурсії теж шалено сподобалися. Запам’яталося багато. Приїду — буду розповідати».

Станиця Луганська сильно постраждала від бойових дій. Зруйновану школу ще не відремонтували, а тому діти навчаються у приміщенні редакції районної газети. Загалом у районі обстрілами бойовиків пошкоджено чи зруйновано понад 20 освітніх об’єктів. Головний спеціаліст відділу освіти Станично-Луганської райдержадміністрації Валентина Коновалова стверджує, що поїздка на мирну територію для цих дітей є дуже важливою.

konovalova_0.jpg

Валентина Коновалова / Громадське радіо
Валентина Коновалова
Громадське радіо

«Те, що діти приїхали в абсолютно мирну обстановку, яка нічим не нагадує військові дії, — для наших дітей це дуже важливо. І ще, звичайно, дуже важливо, ми ось зараз ділимося враженнями. Чудово, що організатори придумали ось цю акцію «Схід–Захід», коли 10 дітей-лідерів із Закарпатської області та наших 28 чоловік. Вони здружилися. Вони сьогодні плачуть, не можуть розлучитися … Просто я кажу: ці речі коштують цього, не дивлячись ні на що».

Аби діти з Луганщини повезли додому не тільки враження про Західну Україну, а й відео та фотодокази, кожному подарували по планшету.

Ольга Павлова з Ужгорода для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+