Слухати

Канцлер: Австрія тимчасово призупиняє дію деяких шенгенських правил

16 січня 2016 - 20:52
За словами канцлера Вернера Файманна, призупинити дію Шенгенської угоди країну підштовхнула міграційна криза. Український посол у Австрії коментує, що йдеться лише про деякі правила Шенгену
Канцлер: Австрія тимчасово призупиняє дію деяких шенгенських правил / Новини на Громадському радіо

Про це він заявив в інтерв’ю австрійській газеті Oesterreich, передає українська служба Бі-Бі-Сі.

Австрійські прикордонники тепер перевірятимуть документи у всіх, хто перетинає кордон Австрії. Так влада сподівається уникнути напливу біженців.

faymann.jpg

Вернер Файманн / telegraf.com.ua
Вернер Файманн
telegraf.com.ua

Вернер Файманн підкреслив, що через кордон пропускатимуть тільки тих біженців, у яких є формальне право запросити у країні політичний притулок. Решту Австрія приймати не буде. Людей відправлятимуть назад.

Канцлер наголосив, що, хоча дію угоди призупинено тимчасово, нехтування проблемою міграції серйозно загрожує існуванню Шенгенської зони як такої.

На думку австрійського канцлера, зберегти її можна тільки за умови, що абсолютно всі члени Євросоюзу з відповідальністю підійдуть до охорони своїх зовнішніх кордонів і не допустять проникнення до ЄС тих, хто не має права на притулок.

Раніше голова австрійського МВС Йоханна Міклі-Ляйтнер заявила, що через територію Австрії вже вирішили не пропускати мігрантів, що прямують до Скандинавії, проте поки ще пускатимуть тих, хто має намір подати прохання про притулок у Німеччині.

При цьому вона додала, що до кінця наступного тижня Австрія планує повністю припинити транзит біженців через свою територію і розгортати їх на своєму південному кордоні. 

Український посол у Австрії Олександр Щерба у своєму Твіттері розказав, що йдеться лише про частину правил Шенгенської угоди, і що Австрія не призупиняє дії Шенгену в цілому:

Словенія, з якої біженці потрапляли до Австрії, раніше повідомляла, що буде змушена діяти подібним же чином.

У вересні 2015 року Австрія уже призупиняла дію Шенгенського режиму, одночасно з Угорщиною.

На початку 2016 року Данія і Швеція запровадили перевірку паспортів на кордоні між двома країнами, що дехто оцінив як загрозу Шенгенському режиму.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+