Слухати

Росія може відмовитись від участі у зимовій сесії ПАРЄ — ТАСС

16 січня 2016 - 12:58
Росія не направила список своїх делегатів для участі в січневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи
Росія може відмовитись від участі у зимовій сесії ПАРЄ — ТАСС / Новини на Громадському радіо

Про це повідомляє ТАСС з посиланням на джерело, яке «знайоме з ситуацією».

«У п’ятницю, 15 січня, за регламентом ПАРЄ закінчився термін, коли національні делегації зобов’язані подати свої списки для підтвердження повноважень на першій сесії 2016 року. Наскільки мені відомо, секретаріати делегації РФ таких списків направляти не стали», — повідомив співрозмовник агентства. По суті, пояснило джерело, «це означає фактичну відмову від участі в січневій сесії асамблеї». «Але офіційне рішення ще не прийнято. Воно має бути озвучена в понеділок, 18 січня, спікерами Держдуми і Ради Федерації», — підкреслило джерело.

Як пише агентство,  раніше перший заступник голови комітету Держдуми з міжнародних справ, член делегації РФ в ПАРЄ Леонід Калашников заявив, що Росія, ймовірно, відмовиться від участі в зимовій сесії асамблеї.

Таке рішення він пов’язав із санкціями і дискримінацією. Калашников припустив, що у разі участі Росії у засіданні асамблеї, «дискримінація все одно продовжиться».

Російська Федерація була позбавлена Парламентською асамблеєю Ради Європи основних повноважень у квітні 2014 року через анексію Криму. Про ситуацію, яка склалася під час розгляду питання, «Громадському радіо» розказала учасниця подій Ольга Герасим’юк.

Росія позбавлена ​​права голосу, а також участі в роботі керівних органів асамблеї і її моніторингових місіях зі спостереженням за виборами на просторі Ради Європи. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+