Слухати

В Ужгороді віддали під забудову землю в зоні затоплення річки — прокуратура

19 січня 2016 - 13:03 262
Ситуацію розслідує прокуратура Закарпатської області. За її даними, забудова виділеної території загрожує її затопленням, а також затопленням найближчих населених пунктів Словаччини

Прокуратура Закарпаття повідомляє, що вживає заходи у питанні прийняття законного рішення щодо незаконного виділення понад 1000 земельних ділянок в зоні можливого підтоплення в Ужгороді. З власності Ужгородської міської ради незаконно вибули землі загальною площею майже 80 га нормативною вартістю понад 1 млн. грн. Людям виділили ці землі для забудови, хоча насправді забудова території загрожує її затопленням, а також  затопленням найближчих населених пунктів Словаччини, пише Закарпатська прокуратура.  Про цю ситуацію повідомляло «Громадське радіо» у матеріалі «Власники землі в Ужгороді розрівняли дамбу і звели на ній паркани».

Повідомлялося, що у випадку паводку, у першу чергу, постраждають самі ж забудовники, а потім — ужгородці і закордонні сусіди. Так розповідав «Громадському радіо» начальник Ужгородського міжрайонного управління водного господарства Василь Івегеш.

Як повідомив керівник Ужгородської місцевої прокуратури Дмитро Кириленко, наразі слідчими та нашими процесуальними керівниками вживаються усі заходи щодо забезпечення прийняття законного та обґрунтованого рішення у кримінальному провадженні.

saksaganskogo_1_0.png

Захисна дамба річки Уж на Закарпатті / Громадське радіо
Захисна дамба річки Уж на Закарпатті
Громадське радіо

У провадженні Ужгородського відділу поліції ГУ НП в Закарпатській області знаходиться кримінальне провадження розпочате ще у лютому 2014 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України (службова недбалість) відносно посадових осіб Ужгородської міської ради. Внаслідок неналежного виконання покладених на них службових обов’язків, сесією Ужгородської міської ради прийнято рішення №1223 від 04.09.2009 р., яким затверджено проект Детального плану території житлового району «Західний» по вул. Загорській в м. Ужгороді.

На підставі цього документу сесіями Ужгородської міської ради прийнято рішення про передачу у власність громадянам, тобто про вибуття з комунальної власності міської ради, 1107 земельних ділянок на території району «Західний» загальною площею майже 80 га, з цільовим призначенням «для індивідуального житлового будівництва», тоді як зазначені земельні ділянки, згідно відомостей Закарпатського обласного управління по меліорації та водному господарству, знаходяться в зонах можливого затоплення паводками та підлягають використанню виключно для сільськогосподарського призначення.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+