Слухати

Делегація РФ не змогла зустрітись з міністром фінансів України в Давосі / Новини на Громадському радіо

Делегація РФ не змогла зустрітись з міністром фінансів України в Давосі

20 січня 2016 - 16:06
Україна готова обговорити умови реструктурізації простроченого боргу у 3 млрд. доларів з Росією, якщо в результаті економія буде не меншою

Про це повідомляє агенція »Рейтер» з Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

В інтерв’ю агенції Наталка Яресько сказала, що розраховує на відновлення кредитування з боку МВФ в лютому, передає агенція. Реструктуризація боргу є частиною узгодженої з фондом програми, і в минулому році Україні вдалося переконати власників євробондів на суму $ 15 млн списати частину цієї суми. Москва не погодилася й пригрозила судом.

«На жаль, російська делегація не змогла зустрітися з нами в Давосі, але я завжди налаштована оптимістично. У нас хороший досвід досягнення взаємних домовленостей … це кращий шлях для всіх нас», — сказала Яресько в середу.

Вона повторила, що Україна не може запропонувати Росії кращих умов, ніж ті, які отримали інші власники євробондів:

«Кращих умов бути не може, але це не означає, що угода повинна бути ідентичною. Але чистий економічний результат повинен бути таким самим».

Яресько повідомила, що чекає отримання третього траншу МВФ в лютому, але виключила об’єднання його з четвертим траншем, як припускав Нацбанк. Вона сказала, що не бачить альтернативи узгодженої з МВФ програмі реформ і сподівається на відновлення економічного зростання в 2016 році після двох років рецесії.

У той же час, уповільнення світової економіки може поставити під питання урядовий прогноз двопроцентного зростання ВВП.

«Це торішня оцінка. Ми постійно переглядаємо прогнози. Я б очікувала (зростання) приблизно в районі цього показника», — сказала Яресько.

«Звичайно, уповільнення у світі позначиться на нас, але ми як і раніше розраховуємо досягти зростання в поточному році, якщо продовжимо процес реформування», — додала вона.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+