Слухати

На Закарпатті завершили перший етап будівництва Бескидського тунелю

20 січня 2016 - 15:02
В Карпатах завершено перший етап будівництва залізничного тунелю на перегоні Бескид-Скотарське, що на межі Закарпатської та Львівської областей
На Закарпатті завершили перший етап будівництва Бескидського тунелю / Новини на Громадському радіо

Для України Бескидський тунель має стратегічне значення, оскільки через нього перевозиться половина транзитних вантажів у напрямку Західної та Центральної Європи.

Будівництво цього об’єкту є одним з наймасштабних в Україні і почалося у 2013 році. Старий тунель через Бескиди був збудований ще 130 років тому. Він є одноколійним, через що рух по ньому ускладнено, адже потягам доводиться довго чекати на зупинках, доки пройде зустрічний. Стан старого тунелю — аварійний. Взимку він обростає великою кількістю льоду, який доводиться регулярно зчищати.

beskyd6.jpg

Залізничний тунель на перегоні Бескид-Скотарське / «Громадське радіо»
Залізничний тунель на перегоні Бескид-Скотарське
«Громадське радіо»

Новий тунель буде двоколійним, що дозволить одночасно їхати двом потягам в різних напрямках. Це, за словами голови Ужгородської територіальної профспілкової організації Львівської залізниці Ярослава Афтанаса, збільшить пропускну спроможність поїздів через карпатський перевал у два рази.

«Із 47 пар поїздів, які сьогодні ми можемо пропустити через Карпатський перевал він збільшує майже у два рази: до сотні поїздів. Тому сьогодні хочеться, щоб кількість поїздів виросла, бо, нажаль, останнім часом ми бачимо ті перепетії, які сьогодні є на сході. Як поставила себе Рсія, яка заборонила з 1 січня пропуск транзитних поїздів з України через Росію. Відповідно і падає вантажопотік між Європою, Казахстаном, Середньою Азією (там Азербайджаном і так далі…)».

beskyd5_0.jpg

Бескидський тунель / «Громадське радіо»
Бескидський тунель
«Громадське радіо»

Сьогодні на об’єкті працює 300 людей. Прокладали тунель щоразу підриваючи по 400 кілограмів вибухівки, а потім розчищаючи каміння. Робили це кілька разів на добу, виключно у період, коли поруч не проїжджали поїзди. 

Бескидський тунель почали будувати в жовтні 2013 року за гроші Європейського банку реконструкції та розвитку. Вартість будівництва — 102 мільйони євро. Будують під пильним наглядом фахівців з Австрії за технологією, яку в Україні використовують вперше.

beskyd.jpg

Будівництво цього об’єкту є одним з наймасштабних в Україні  / «Громадське радіо»
Будівництво цього об’єкту є одним з наймасштабних в Україні
«Громадське радіо»

Уже завтра на місці будівництва відбудуться урочистості з нагоди завершення першого етапу за участю представників обласної влади та уряду. Здати ж тунель в експлуатацію планують до жовтня 2017 року.

Ольга Павлова з Ужгорода для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+