Слухати

Це державно-санкціонований тероризм — опозиція Британії про Литвиненка / Новини на Громадському радіо

Це державно-санкціонований тероризм — опозиція Британії про Литвиненка

21 січня 2016 - 16:37
Лідер тіньового кабінету опозиції Енді Бернхем зауважив, що вбивство Литвиненка стало нападом на Лондон і піддало небезпеці тисячі лондонців

Лідер тіньового кабінету опозиції Енді Бернхем назвав вбивство Олександра Литвиненка «актом державно-санкціонованого тероризму»:

«Я не думаю, що коли-небудь у цьому парламенті була представлена більш тривожна доповідь. Це був акт державно-санкціонованого тероризму, напад на Лондон, санкціонований на найвищому рівні російського уряду, який піддав небезпеці тисячі лондонців. Враховуючи це, я не вірю, що відповіді уряду далеко дійдуть», — заявив він.

Спікерка прем’єр-міністра Великої Британії Девіда Кемерона повідомила, що на Даунінг-стріт доповідь у справі про вбивство колишнього офіцера ФСБ Литвиненка «сприймають дуже серйозно» і вважають «надзвичайно тривожною».

«Висновок, що вбивство було санкціоновано на вищому державному рівні, є вкрай тривожним», — публікує ВВС відео з Терезою Мей.

«Так не повинна діяти жодна держава, тим більше — постійний член Ради безпеки ООН. На жаль, цей випадок лише підтверджує те, в чому і ми, і колишні уряди переконалися», — додала вона.

Вона також зазначила, що заходи, введені проти Росії в 2007 році, залишаються в силі, і влада Великобританії вирішує, які подальші кроки будуть зроблені.

У своєму виступі перед журналістами посол Росії Олександр Яковенко заявив, що Росія не прийматиме якихось рішень стосовно фактичних даних, що не перевірені у відкритому судовому засіданні.

«Для нас абсолютно неприпустима постановка питання про те, що російська держава була якимось чином причетна до смерті Литвиненка. Ця груба провокація британської влади не може не завдати шкоди нашим двостороннім відносинам», — заявив посол в ході відвідин МЗС Великобританії в четвер.

У зв’язку з сьогоднішніми заявами, BBC зробили свіжу 12-хвилинну передачу про отруєння у 2004 році Віктора Ющенка.  

Отруєння Ющенка — один із нерозкритих злочинів новітньої історії України, що стався під час президентських виборів 2004 року. Віктора Ющенка було отруєно хімічними речовинами, які зазвичай не входять до продуктів харчування. Результати аналізу крові свідчать про те, що Віктор Ющенко був отруєний діоксинами (тетрахлордібензапародіоксином). Вміст діоксинів у крові Віктора Ющенка перевищував допустиму концентрацію у тисячі разів.

Як повідомлялося, лондонський суд визнав президента РФ Володимира Путіна «ймовірно» причетним до загибелі колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка.

Литвиненко, який утік в 2000 році до Великобританії, помер у листопаді 2006 року, незабаром після отримання британського громадянства. Самопочуття Литвиненка стало погіршуватися після зустрічі з колишніми колегами Луговим і Ковтуном і спільного чаювання в лондонському готелі Millennium. Після його смерті фахівці британського Агентства з охорони здоров’я стверджували, що виявили в організмі Литвиненка значну кількість радіоактивного полонію-210

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+