Слухати

Ми не є куховарки, ми є рівноправні воїни, — активістка / Новини на Громадському радіо

Ми не є куховарки, ми є рівноправні воїни, — активістка

21 січня 2016 - 19:39
У четвер 21 січня у Києві активістки пройшли маршем від Південного залізничного вокзалу до Міністерства оборони України, виступаючи за рівні можливості жінок-військовослужбовців в українській армії

Близько 20 жінок зібралися біля залізничного вокзалу в Києві, щоб пройти маршем до Міністерства оборони України. Серед них були журналістки, військові та активістки, у руках жінки тримали предмети кухонного вжитку, деякі були одягнені у фартухи. Таким чином організаторки хотіли підкреслити ситуацію, у якій жінки, які служать у реальності на бойових посадах, а на папері записані куховарками.

img_6442.jpg

Олена Максименко / Громадське радіо
Олена Максименко
Громадське радіо

Організаторка акції та військова кореспондентка Олена Максименко каже, що жінок не призначають на бойові посади, попри те, що вони виконують бойові завдання.

«Жінка пишеться куховаркою або начальницею лазні, а насправді є воїном, штурмовиком, гранатометником тощо. Тому ми підемо ходою до МО й символічно покладемо це кухонне знаряддя, бо ми не є куховарки, ми є рівноправні воїни — такий символізм цієї акції», — зазначає Олена.

Дівчата йшли та співали українські пісні під супровід сопілки та бубна. Деякі з жінок-перехожих цікавились тим, що відбувається, а почувши відповідь, приєднувались до активісток.

img_6464.jpg

Дівчата співають \"Лента за лентою\" / Громадське радіо
Дівчата співають «Лента за лентою»
Громадське радіо

Троє представників київської поліції йшли поряд, забезпечуючи безпеку. Інспектор Євген Чуб сказав, що в поліції наразі багато жінок і немає дискримінації. Я спитала, чи варто жінкам воювати разом з чоловіками:

«Якщо вони бажають, то нехай підтримують нас, чоловіків. Немає різниці між жінками та чоловіками ні в поліції, ні в армії», — вважає Євген.

img_6473.jpg

Інспектор Євген Чуб зліва / Громадське радіо
Інспектор Євген Чуб зліва
Громадське радіо

Біля воріт на вході до Міністерства оборони дівчата поклали кухонне приладдя. Голова ГО Українська жіноча варта Олена Білецька від імені всіх жінок військовослужбовців заявила, що наступним кроком будуть зустрічі з посадовими особами МО та обговорення з ними внесення у списки відповідних спеціальностей жінок на рівних правах з чоловіками.

«Оскільки сьогодні сам міністр заявив, що дається 5 років на реформування армії, ми хочемо це пришвидшити та зробити у кращій спосіб для наших жінок, які воюють на передовій. Вони хочуть займати посади, на які вони заслуговують, а не бути кухарками чи начальницями лазні. Ця практика широко прийнята за кордоном, що жінки мають право займати відповідні посади: бути снайперами, розвідниками. Я не думаю, що жінка є поганим воїном, до того ж в Україні йде війна і жінка хоче захищати свою Батьківщину».

img_6508.jpg

Кухонне приладдя біля воріт МО / Громадське радіо
Кухонне приладдя біля воріт МО
Громадське радіо

img_6502.jpg

Владислав Селезньов / Громадське радіо
Владислав Селезньов
Громадське радіо

Під час цього імпровізованого брифінгу несподівано з’явився керівник прес-служби Генштабу ЗСУ України Владислав Селезньов у цивільному. Він розказав, що наразі дійсно йде процес реформування ЗСУ, але вважає, що рішення про розширення переліку посад, які можуть обіймати жінки, має бути прийняте на підставі відповідних досліджень.

«У складі МО є науково-дослідний центр, який має це питання ґрунтовно розглянути для того, щоб прийняти виважене рішення. Не популістське, не враховуючи якийсь тиск з боку суспільства чи політичних сил, а враховуючи всі аспекти діяльності військовослужбовців в складі ЗСУ, зокрема аспекти діяльності та виконання завдань в зоні проведення АТО або під час інших конфліктів. Це принципово. Ми так само маємо враховувати фізіологію та фізичні можливості жінок при визначенні переліку посад, які можуть обіймати жінки й бути під час виконання функціональних обов’язків за цими посадами найбільш ефективними. ЗСУ рухаються на шляху реформ за НАТОвськими стандартами. 5 років в нас для цього є. Якщо в збройних силах країн, що входять до складу НАТО, є військовослужбовці-жінки, то так само буде й в нас, тому що ми маємо відповідати сучасним стандартам провідних країн світу і це нормально», — розповів керівник прес-служби Генштабу.

Марія Зав’ялова спеціально для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+