Слухати

Прикордонники не володіють інформацією щодо вивезення заводів з «ЛНР»

21 січня 2016 - 16:00
Про це на брифінгу повідомив помічник начальника Держприкордонслужби України Олег Слободян
Прикордонники не володіють інформацією щодо вивезення заводів з «ЛНР»  / Новини на Громадському радіо

За його словами, українські прикордонники, які перебувають обмеженою групою на російському пункті пропуску «Донецьк» не володіють інформацією щодо вивезення промислового обладнання заводів непідконтрольної території Луганської області.

«Ми не перебуваємо на тих ділянках кордону, які тимчасово неконтрольовані. У нас є наша група в обмеженому складі, яка перебуває на російському пункті пропуску «Донецьк» саме для того ,щоб здійснювати візуальний контроль за переміщенням так званих «гуманітарних конвоїв» Російської Федерації. Але, по-перше, ця група перебуває там у дещо ізольованих умовах — вона обмежена у праві пересування по території пункту пропуску, а по-друге, Російська Федерація не стане діяти російською мовою «топорно», щоб вивозити це обладнання там, де українці можуть це проспостерігати» — пояснив Олег Слободян.

Він зазначив, що для цього є інша ділянка кордону, де вони можуть це зробити, якщо ця інформація відповідає дійсності.

Як повідомляло «Громадське радіо», у російському Кам’янськ-Шахтинському запрацював перевезений Луганський електромашинобудівний завод

Директор підприємства зазначив, що переїзд заводу тривав кілька місяців. Перші два місяці працівники самі демонтували та розбирали сучасні німецькі верстати й вантажили їх на «КамАЗи». Шестеро людей котили на роликах до машини частини верстатів. Щоб перевезти один верстат вагою до двадцяти тонн кожен, потрібно три вантажівки, а всього різних верстатів не менше двох десятків. Він додав, що окрім унікального обладнання з Луганська вивезли навіть мийки, печі, й масляний бак.

У різних джерелах мова йде про такі заводи: Стахановський завод феросплавів, Стахановський вагонобудівний завод, Ясинуватський машинобудівний завод, Холдингова компанія «Топаз», Лутугинський науково-виробничий валковий комбінат, Луганський патронний завод, Завод електронного машинобудування «Машзавод — 100», Завод «Юність», «ЛугаТерм», Завод автоклапанів.

У так званій «ЛНР» всі заяви про вивезення заводів до Росії спростовують і називають «брехнею», а також зазначають, що «питання про вивезення обладнання до інших країн не роздивлялось».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+