Слухати

Європарламент просить раду ЄС якнайшвидше дати Україні безвізовий режим

21 січня 2016 - 16:28
Також Європарламент привітав зусилля, які докладають Україна, Грузія та Молдова в досягненні європейських стандартів
Європарламент просить раду ЄС якнайшвидше дати Україні безвізовий режим / Новини на Громадському радіо

Голосування за незобов’язуючу резолюцію відбулося сьогодні у Страсбурзі в рамках пленарного засідання Європарламенту, пише УНІАН.

«Європарламент підкреслює важливість Угод про асоціацію з поглибленими та всеосяжними зонами вільної торгівлі; вітає прогрес, досягнутий на сьогоднішній день, і наполягає на тому, що реалізація Угод та відповідні Порядки денні асоціації повинні бути пріоритетом для ЄС і трьох партнерів; підкреслює, що Рада ЄС одноголосно підписала Угоди», — ідеться в резолюції.

«Європарламент вважає, що парламентська перевірка є фундаментальною умовою для демократичної підтримки політики ЄС і тому закликав Комісію полегшити регулярний і ретельний моніторинг реалізації Угоди асоціації Європейським парламентом у встановлені терміни», — зазначається в резолюції.

Не оминули увагою й Україну: Європарламент закликав Росію припинити окупацію Криму і негайно покласти край прямій або непрямій участі в конфлікті на сході України.  Також Росії нагадали про заморожені конфлікти у Грузії та Молдові. ЄП привітав рішення Ради від 21 грудня 2015 продовжити економічні санкції проти Російської Федерації після того, як Мінські домовленості не були виконані.

Крім того, Європейський парламент підкреслив той факт, що країни Асоціації вільно обрали встановлення більш глибоких відносин з ЄС, «їх вибір потрібно поважати, і він повинен бути вільним від тиску з боку будь-якої третьої сторони».

У зв’язку з цим ЄП засудив дії Росії, спрямовані на підрив проєвропейського курсу, обраного трьома країнами, і закликав до активізації зусиль, спрямованих на протистояння дезінформації.

Європарламент також привітав доповідь Європейської комісії щодо виконання Україною та Грузією Плану дій з лібералізації візового режиму та висловив очікування, що Рада ЄС та країни-члени дадуть цим двом країнам безвізовій режим без зволікань.

«(ЄП) підкреслює необхідність виконання порядку денного реформ, особливо в судовій сфері, у сфері верховенства права та боротьби з корупцією та організованою злочинністю, які є важливою передумовою для соціально-економічного розвитку цих трьох країн», — йдеться в документі.

Стосовно України Європарламент зазначив, що вітає вступ у дію поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі та засудив той факт, що Росія припинила дію зони вільної торгівлі з Україною, запровадила «важкі торгівельні санкції» та заборонила транзит товарів своєю територією. У цьому зв’язку ЄП закликав ЄС підтримати Україну в поточному та майбутніх спорах з Росією, розпочатих у СОТ, взявши статус третьої сторони.

Європарламент також закликав держави-члени утримувати Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ у робочому стані та відзначив заклик українського уряду щодо розміщення міжнародних миротворчих сил уздовж російсько-українського кордону та в Донецькому та Луганському регіонах.

«Європарламент погоджується, що як тільки дозволить ситуація і як частина повного виконання Мінських домовленостей, сторонам конфлікту повинна бути запропонована під проводом ЄС місія в рамках спільної політики безпеки та оборони (CSDP) для надання допомоги в таких завданнях, як розмінування, надання допомоги у підготовці до місцевих виборів та забезпечення вільного доступ для гуманітарних організацій», — йдеться в документі.

Європарламент також підтримав створення міжнародного трибуналу для покарання винних у трагедії рейсу МН-17 та закликав Росію до співпраці з міжнародною спільнотою для того, щоб провести повне та неупереджене кримінальне розслідування.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+