Слухати

Астронавти Скотт Келлі та Михайло Корнієнко провели 300 днів на борту МКС / Новини на Громадському радіо

Астронавти Скотт Келлі та Михайло Корнієнко провели 300 днів на борту МКС

22 січня 2016 - 11:06
Скотт Келлі та Михайло Корнієнко вже 300 днів перебувають на борту Міжнародної космічної станції (МКС)

Астронавти відправилися на МКС 27 березня 2015 року з космодрому Байконур для дослідження впливу космічних польотів на організм людини. Так як більшість експедицій продовжуються 4-6 місяців, дослідники продовжили тривалість місії, аби зрозуміти це краще. Програма важлива для подальших пілотованих місій  НАСА в Сонячній системі, які можуть тривати 500 днів і більше. 

jsc2014e067735_1.jpg

Скотт Келлі та Михайло Корнієнко / NASA
Скотт Келлі та Михайло Корнієнко
NASA

Тривала дія невагомості навколишнього середовища впливає на людське тіло декількома способами. Деякі фізичні симптоми можуть включати в себе зміни в очах, атрофію м’язів і втрату кісткової маси. Людська психологія також є важливою областю дослідження: вплив проживання в ізольованих і невеликих приміщеннях  буде важливим для майбутніх людських місій на Марс. Дані, зібрані впродовж місії, допоможутьНАСА і міжнародним партнерам знизити ризики під час триваліших  місій.

Є кілька ключових елементів дослідження. Функціональні -  розглядаються характеристики члена екіпажу впродовж і після закінчення програми. Поведінкові — контролюють сон і здійснення процедур. Порушення зору вивчають шляхом вимірювання зміни тиску всередині людського черепа. Метаболічні - досліджують імунну систему і наслідки стресу. Фізична продуктивність контролюється за допомогою вправ. Також дослідники стежать за взаємодією екіпажу на борту станції.

Основна частина експедиції завершиться 3 березня 2016 року, коли астронавти повернуться на Землю. 

У той час як Скотт Келлі в космосі, його брат-близнюк, колишній астронавт НАСА Марк Келлі, буде брати участь у ряді порівняльних генетичних дослідженнях. Деякі з цих експериментів включатимуть в себе збір зразків крові, а також психологічні та фізичні тести. Ці тести будуть відслідковувати  дегенерацію чи еволюцію, яка відбувається в організмі людини від тривалого впливу невагомості.

scott-kelly-one-year-mission-nasa-iss-05_1.jpg

Марк (зліва) і Скотт Келлі. / NASA
Марк (зліва) і Скотт Келлі.
NASA

Зібрані дані, будуть розподілятися між країнами для вивчення, це важливий крок у зниженні витрат і підвищенні ефективності для всіх майбутніх досліджень космічної станції.

Як раніше повідомляло «Громадське радіо»,  місія є першим етапом програми НАСА «Подорож на Марс».

Джерело: NASA

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+