Слухати

У Костянтинівці місцева влада хоче ліквідувати трамваї / Новини на Громадському радіо

У Костянтинівці місцева влада хоче ліквідувати трамваї

23 січня 2016 - 16:43
Стурбовані подальшою долею Костянтинівського трамвайного управління його працівники майже усі складом прийшли до виконкому за роз’ясненнями

Почути їх хотіли від мера Сергія Давидова, але не знайшли його на робочому місці. Відповідати на всі питання довелося секретарю міськради Юрію Разумному.

sekretar_razumnyy.jpg

Юрій Розумний / Громадське радіо
Юрій Разумний
Громадське радіо

«Сьогодні розглядається ситуація про економічний стан і доцільність подальшого функціонування трамвайного управління. Рішення про закриття трамвая ще не приймалося, воно буде розглядатися 18 лютого на сесії міської ради», — говорить Юрій Разумний. 

tramvai_bilya_vykonkomu_0.jpg

Трамваї біля виконкому / Громадське радіо
Трамваї біля виконкому
Громадське радіо

plakat_tramvay2.jpg

Транспортники проти ліквідації КТУ / Громадське радіо
Транспортники проти ліквідації КТУ
Громадське радіо

Люди кажуть, що їм показали наказ, підписаний директором трамвайного управління Свістуновим (наразі виконком його звільнив). За цим документом, 30 січня у них останній робочий день. Після чого трампарк  ліквідовується як підприємство, а всі працівники ідуть до Центру зайнятості. 

obureni_tramvaynyky.jpg

Працівники КТУ / Громадське радіо
Працівники КТУ
Громадське радіо

Трамвайники проти: вважають цей наказ передчасним і вимагають, щоб підприємство і далі працювало.

«30 січня швидко скоротити людей, а 18 лютого у вас сесія. Ми не будемо цей наказ виконувати, а продовжимо працювати до вашої сесії», — каже Людмила, диспетчер трамвайного управління.

Підтримати трамвайників прийшла і місцева мешканка Світлана. Жінка не розуміє, чого у сусідніх містах, зокрема Дружківці, трамвайне сполучення розвивається, торік придбали два вагони з Чехії, а костянтинівська влада робить усе, аби трамвай зупинився:

tramvaynyky_pered_vykonkomom.jpg

Трамвайники перед виконкомом / Громадське радіо
Трамвайники перед виконкомом
Громадське радіо

«Чому у нашого керівництва немає розуму утримувати трамвай? Чому поруч Дружківка, у них вистачає розуму утримувати трамваї, ще й купити трамвайчики?!»

Натомість секретар міськради Юрій Разумний озвучив іншу думку, за його словами багатьом людям у місті трамвай не потрібен:

«Ваша думка про збереження трамвая йде врозріз з думкою інших міст, які вважають, що трамвай у місті не потрібен, його треба закривати».

Прийшов до виконкому  і заступник директора трамвайного управління Віктор Самусов. Віктор Петрович каже: місцева влада, зокрема заступник міського голови з комунальних питань Віктор Василенко, змушує його вже зупинити трамвайний рух і почати демонтаж тролей. На це є рішення виконкому.

«Є рішення виконкому, я його з собою вожу. Василенко вимагає, щоб ми припинили рух і я почав демонтаж, бо буде ліквідація підприємства. Демонтаж тролей почати з Новоселівки, потім
будуть зніматися рейки і відновлюватися більше не будуть», — обурюється Віктор Самусов.

trolei.jpg

Тролеї / Громадське радіо
Тролеї
Громадське радіо

Станом на сьогодні поточна зарплата у КТУ виплачується, але вже кілька років не сплачується єдиний соціальний внесок і платежі до бюджетів різних рівнів. Відповідно, людям не йде страховий стаж. Боргів назбиралося понад 3 мільйони гривень. 

«Я працюю півдня, на півставки. У мене заробітна плата 600 гривень, навіть їх я скоро не буду мати, розумієте», —  каже працівниця трампарку Ольга Ігнатова.

Враховуючи фінансову ситуацію, трамвайники  переконані: їх закриють і навіть не питатимуть. Місцева влада  не хоче далі утримувати електротранспорт. Пов’язують це з тим, що відтепер відшкодування проїзду пільговиків лягло на плечі міських бюджетів. 

«Тому що децентралізація, владу дали місцевій владі, а їм бюджет не дозволяє платити. То держава виділяла гроші, а зараз місцевий бюджет не може такі гроші виділити. Це мені так пояснили. Прогноз який: закриють і ніхто не буде рахуватися з людьми», — говорить заступник директора Віктор Самусов. 

Стурбовані працівники трамвайного управління пообіцяли зібрати підписи на підтримку трамвайного руху у місті і прийти з ними на сесію міської ради 18 лютого.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+