Слухати

На суді над учасниками бійки на Драгобраті штовхалися і вибивали вікна

24 січня 2016 - 12:57 378
Двох учасників бійки на Драгобраті, представників "Правого сектору", залишили в СІЗО, двох відпустили на поруки, а одного мають відпустити після внесення застави у 55 тисяч гривень

23 січня Апеляційний суд Закарпатської області віддав на поруки народним депутатам бійця Правого сектора Антона Окорокова з позивним «Бєс» та волонтера Сергія Тищенка на прізвисько «Нацик». Василя Василинюка (позивний – «Цвик») відпустять у понеділок, 25 січня, після внесення грошової застави у розмірі 55 тисяч гривень.

Іншим двом підозрюваним Василю Малковичу («Хорвату») та Петру Угрину («Педро») міру запобіжного заходу суд залишив без змін. Тобто вони залишатимуться під вартою до 8 березня поточного року.

Засідання тривало майже 20 годин. Під час нього судді аналізували відео з місця події.

vsih_ohochyh_ne_vpustyly_do_zaly_sudu_cherez_brak_miscya_0.jpg

Всіх охочих не впустили до зали суду через брак місця / Громадське радіо
Всіх охочих не впустили до зали суду через брак місця
Громадське радіо

Адвокати підсудних коментували, що із запису видно «побутову штовханину» і далеко не всі представники «Правого сектору» беруть у ній участь. Тому, переконана сторона захисту, бійців навмисно дискредитують. Так вважають і самі добровольці. У коментарі «Громадському радіо» Сергій Тищенко сказав, що конфлікт розпочався через сепаратистські висловлювання з боку представників «Хати магната». Також він зазначив, що інформація, яку подає сторона звинувачення, не відповідає дійсності.

«Ми зайшли колядою. Запросили господаря разом з нами присісти, поспівати пісень. Він запропонував нам випити. Все працювало. Бо там говориться у матеріалах справи, що було зачинено, що не було світла. Це — брехня. «Хата магната» світилася, кухня працювала, бар працював. Наскільки нам ще казали, були ще відвідувачі — дві людини. Бо за іншими даними ці дві людини були — суддя і прокурор. Я просто не можу зараз сказати, хто це був», — розповів він.

sergiya_tyshchenka_vypustyly_na_poruky_narodnyh_deputativ.jpg

Сергія Тищенка випустили на поруки народних депутатів / Громадське радіо
Сергія Тищенка випустили на поруки народних депутатів
Громадське радіо

Так само наголошував на викривленні фактів стороною обвинувачення волонтер і у своїй промові до суддів. Сергій Тищенко акцентував на жорстокому поводженні з ним та його побратимами під час затримання:

«Скажіть, будь ласка, що я саме зробив? Навіть переглядаючи відео із зеленими чоловічками? Які тілесні ушкодження я наніс потерпілому? Бо там зазначається, що я когось там десь вдарив. Або мої побратими? Я знаю одне: коли на мене цілилися з обрізу і заставили лягти, – мене пограбували. З мене зірвали сумку, її перегорнули, вивернули усю, і в мене стріляли. Я можу вам сказать особисто: коли мене копали ногами, зв’язаного по рукам по ногам, скільки я пролежав у снігу під дощем… годину чи дві… Я не знаю, коли приїхала міліція. Тут є один майор, який приїжджав саме на Драгобрат. Він бачив, у якому стані ми були. І коли він заходив, то нас ще били всередині цього «Хати магната»…», — зазначив Сергій Тищенко.

Адвокат звинувачених Владислав Добош стверджує, що оприлюднене, а потім представлене на суді в якості доказів відео є вибірковим і не демонструє всього, що відбувалося 10 січня на території готельно-ресторанного комплексу «Хата магната».

«Відео змонтоване виключно таким чином, як вигідно стороні звинувачення. І навіть це, враховуючи, що вони це змонтували, не містить цих ознак злочину, який інкримінується хлопцям. Ми бачили, що хтось зриває 3 камери. Вказано і підтверджено самим прокурором, що 9 камер було. Був, всім відомо, скріншот з відео, де хлопці зв’язані лежать. Де це відео? Чому ніхто не показує? Хто наносив хлопцям тілесні ушкодження? Це відео приховується, а змонтували лише те, що вигідно показати», — впевнений Влад Добош.

vitaliy_dobosh_pid_chas_zasidannya.jpg

Владислав Добош під час засідання / Громадське радіо
Владислав Добош під час засідання
Громадське радіо

Про несправедливість звинувачень на адресу бійців, а, зокрема, і Антона Окорокова, говорить його дружина Надія. Вона звертає увагу, що з відео чітко випливає: «Бєс» участі у бійці не бере. Тим не менше, у самого Антона, за словами жінки, вогнепальні поранення, численні гематоми, розбитий ніс. Через кілька годин після звільнення Надія оприлюднила світлину, на якій чітко видно рану від кулі на тілі Антона. Надія Окорокова розповіла «Громадському радіо», що бійці подали заяви з приводу побиття, але їх до уваги не взяли. 

nadiya_okorokova.jpg

Надія Окорокова  / Громадське радіо
Надія Окорокова
Громадське радіо

«Вже хлопці подали до поліції звернення з приводу своїх побоїв, але поліція зареєструвала одразу як перевищення заходів самооборони при затриманні злочинців. Цікаво, якої саме самооборони? Якщо Антон не нападав, яка може бути самооборона з тієї сторони? Жодних доказів, що це була самооборона, – поліція не надала, але відмовилась вносити до ЄРДР їх як потерпілу сторону», — повідомила Надія Окорокова.

Під час розгляду справ у залі суду двічі зчинялася штовханина. Обидва рази після оголошення ухвал, коли підозрюваних залишали під вартою. В одній з них безпосередньо брав участь народний депутат Володимир Парасюк. Він кинув у прокурора спочатку пластиковим стаканчиком, потім — пляшкою. В іншій брали участь біля 60 прихильників Правого сектору, які заблокували правоохоронців, аби ті не вивели «Хорвата».

Спочатку він, емоційно висловлюючись, кинув у прокурора стаканчиком з-під кави, що стояв на столі, потім — пластмасовою пляшкою.

img_5782_1.jpg

Фото сутички за участі Парасюка  / Громадське радіо
Фото сутички за участі Парасюка
Громадське радіо

У коментарі «Громадському радіо» Володимир Парасюк пояснив свій вчинок емоційним зривом.

«Що я? Те, що я в прокурора запустив? Я його охолодив. А, якщо серйозно, звідки можуть взятися нерви і терпіння, якщо 12 годин ми сидимо і цей прокурор, який має все підготовлене, фальсифікує, дивиться мені в обличчя і усміхається. Бо тому що він ухмилочкою мені пояснює, що «тута ми переможемо, бо у нас тут все заготовлено… когось відпустимо, а когось лишимо. А ви собі, дураки, думайте у свої перемоги». Ну, от тому і нерви здали. Але я не жалію, що то зробив, повірте мені», — сказав Парасюк.

Наступний інцидент стався після оголошення ухвали по Василю Малковичу, якого суд вирішив залишити під вартою. Тоді прихильники ДУК «Правий сектор» заблокували вихід із зали. Через певний час в коридорі спричинилася штовханина і бійка між ними та правоохоронцями. Було застосовано сльозогінний газ.

Наразі  розслідуванням вказаного кримінального правопорушення займається слідче управління Генерального управління національної поліції в Закарпатській області, вони також опублікували відео інциденту з Парасюком.

vikno_v_korydori_sudu.jpg

Вибите вікно в коридорі суду / Громадське радіо
Вибите вікно в коридорі суду
Громадське радіо

Говорить голова Апеляційного суду Закарпатської області Віталій Дроботя:

drobotya.jpg

Голова Апеляційного суду Закарпатської області Віталій Дроботя  / Громадське радіо
Голова Апеляційного суду Закарпатської області Віталій Дроботя
Громадське радіо

«Декому із тих, хто знаходився у залі судових засідань, не сподобалося судове рішення. Результат цього невдоволення ми можемо побачити: зламані вхідні двері (їх демонтовано), зірвана була труба і батарея парового опалення, розлилася вода по двох поверхах в приміщенні, ми змушені були відключати опалення. Це в мінус 12 градусів. Крім того, були вибиті два вікна. В самому залі судового засідання була пошкоджена звуковідтворююча апаратура, мікрофони. Знищено захисний бар’єр, який відгроджував склад суду і учасників судового процесу від присутніх в залі. Була пошкоджена трибуна, частина меблів приведена в непридатність. Я, як голова суду, не можу давати коментар по цій справі, бо я не приймав у ній участь. З понеділка офіційну позицію суду з приводу розглянутих п’яти справ оголосить наш спікер», — зазначив голова суду.

У свою чергу журналіст Алла Хаятова стверджує, що вибивали вікна у коридорі суду та зірвали батарею самі правоохоронці, про що написала на своїй сторінці.

zhurnalist_alla_hayatova_stverdzhuye_shcho_vybyvaly_vikna_pravoohoronci.png

Журналіст Алла Хаятова стверджує, що вибивали вікна правоохоронці / Громадське радіо
Журналіст Алла Хаятова стверджує, що вибивали вікна правоохоронці
Громадське радіо

Врешті, суд деблокували. Петра Угрина та Василя Малковича доправили до лікарні для надання медичної допомоги.

Ольга Павлова з Ужгорода для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+