Слухати

Монреальські нейробіологи відкриють свої дослідження для розвитку науки / Новини на Громадському радіо

Монреальські нейробіологи відкриють свої дослідження для розвитку науки

25 січня 2016 - 10:19
Наукові відкриття у медицині зазвичай проходять довгий шлях перш ніж сягають стадії клінічних досліджень, тож канадські вчені вирішили прискорити цей процес

Про це повідомляє видання Science з посиланням на директора Монреальського нейробіологічного інституту Гая Руло (Guy Rouleau).

Починаючи з цього року, всі отримані дані й результати досліджень будуть викладати у відкритий доступ відразу під час публікації. Крім того, інститут має намір не захищати патентами свої розробки.

За словами Гая Руло подібного експерименту досі ніхто не проводив. Він висловив сподівання, що відкритий доступ до зразків тканин, результатам досліджень мозку й іншим даним, накопиченим інститутом, зможе прискорити нові відкриття в неврології та їх практичне застосування.

За майже рік обговорення ініціативи практично весь штат Монреальського неврологічного інституту —  близько 70 наукових керівників і 600 співробітників —  погодилися з нею. Протягом півроку окремі дослідницькі підрозділи повинні надати власні плани щодо забезпечення відкритості даних. Одночасно розробляються методи моніторингу відповідності ініціативи бажаних результатів.

За словами співробітниці інституту Леслі Феллоуз (Lesley Fellows), деякі аспекти нововведення, наприклад, забезпечення конфіденційності пацієнтів і пошук джерел фінансування, викликають занепокоєння, але «моральний імператив» все ж сильніше.

Участь у проекті добровільна, й вчені зможуть подавати патентну заявку самостійно, проте інститут не стане допомагати ні з підготовкою документів, ні зі сплатою мит. Руло зазначив, що фундаментальні дослідження, якими займається його установа, рідко потребують захисту. «Питання зводиться до сенсу нашого існування. Він полягає в тому, щоб просувати науку, а не заробляти гроші», — підкреслив він.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+