Слухати

Протестувальники обіцяють заблокувати Кишинів

25 січня 2016 - 14:18
Учасники масових протестів у Кишеневі 24 січня пройшли близько семи кілометрів і символічно на одну годину заблокували в’їзд до міста
Протестувальники обіцяють заблокувати Кишинів / Новини на Громадському радіо

Вони виставили владі ультиматум: або уряд іде у відставку і призначаються позачергові парламентські вибори, або вони розширять протести і заблокують все місто.

imgs2845.jpg

Протестуючі / «Громадське радіо»
Протестуючі
«Громадське радіо»

Масові акції протесту у Молдові тривають з осені минулого року. Вони посилилися після того, як 20 січня  прем’єр-міністром було призначено проєвропейського політика, висуванця Демократичної партії Павла Філіпа. Протестувальники увірвалися до будинку парламенту, але були витіснені поліцією.

Організували акції три політичні сили. Партія соціалістів Республіки Молдова на чолі з Ігорем Додоном, яка займає відверто проросійські позиції виступає проти європейської інтеграції країни і за повернення її до Митного союзу.

«Наша партія» на чолі з мером міста Бєльци Ренато Усатим також виступає проти європейської інтеграції, але і проти Митного союзу. Заявляє про необхідність спиратися на власні сили і припинити Молдові бути майданчиком, де Захід і Росія з’ясовують свої стосунки.

imgs2906.jpg

Ренато Усатий / «Громадське радіо»
Ренато Усатий
«Громадське радіо»

Третій організатор платформа «ДА», тобто в перекладі з молдавської «Гідність і правда» на чолі з юристом Андрієм Нестасе декларує необхідність просування в Європу. Нинішня влада, яка декларує свою проєвропейськість, не влаштовує «ДА» через те, що вона нібито прокралася. Опоненти закидають деяким діячам «ДА», що вони мають свої бізнес-інтереси в Росії.

imgs2670_0.jpg

Руслан Шевченко  / «Громадське радіо»
Правоохоронці
«Громадське радіо»

Заступник голови Державного департаменту США Вікторія Нуланд публічно підтримала новий уряд Молдови. Як протестувальники будуть діяти за умов підтримки діючої  влади США і Європейського Союзу відповідає глава «Нашої партії» Ренато Усатий:

«Я уже говорил по поводу Соединенных Штатов. Пусть не лезут в наши дела.Они в ваши на Украине уже залезли. При чем залезли слишком глубоко. Из этого ничего хорошего не получится. Завтра-послезавтра все люди страны начнуть считать их соучастниками правящего режима».

ruslan_shevchenko.jpg

Руслан Шевченко / «Громадське радіо»
Руслан Шевченко
«Громадське радіо»

Заступник директора Інституту ефективної політики, доктор історичних наук Руслан Шевченко вважає, що проросійські партії мають підтримку від 60 до 65 процентів електорату. Щоб не втратити популярність, вони мусять продовжувати акції протесту.

«После того, как стало понятно, что США и Евросоюз поддерживают  прозападное правительство Демпартии во главе с Филипом. Эти партии, настаивавшие категорически на досрочных выборах, оказались перед выбором. Очень тяжелым для себя. Либо они сейчас признают, что идея досрочных выборов потерпела крах. Что они зря собрали десятки тысяч людей на митинги, потому что они ничего не добились. И это чревато для них потерей имиджа и авторитета. Либо не признавать и просто водить людей на митинги протеста вот типа сегодняшнего. Требуя досрочных выборов, но бесцельно», — наголосив Руслан Шевченко.

Юрій Луканов, «Економические известия» з Кишинева спеціально для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+