Слухати

СБУ блокує діяльність міжнародних хакерів, один з них є українцем — речниця

25 січня 2016 - 15:40
Український хакер викрадав кошти з рахунків іноземних фінансових установ, поширював вірусне програмне забезпечення тощо
СБУ блокує діяльність міжнародних хакерів, один з них є українцем — речниця / Новини на Громадському радіо

Служба безпеки України спільно з іноземними правоохоронними органами реалізовує заходи з припинення діяльності міжнародного хакерського угрупування, про це сьогодні, 25 січня, повідомила на своїй сторінці речниця СБУ Олена Гітлянська. 

За її словами, один з учасників групи є громадянином України, який перебуває у міжнародному розшуку, розмістив серверне обладнання на технічному майданчику українського провайдера «Адамант».

«За його допомогою хакер викрадав кошти з рахунків іноземних фінансових установ, поширював вірусне програмне забезпечення тощо. Для проведення експертного дослідження, документування злочину та на виконання клопотання іноземних правоохоронних органів про надання правової допомоги у кримінальному судочинстві серверне обладнання вилучено з технічного майданчика провайдера. Тривають слідчі дії. Зазначу, що наші співробітники діяли виключно у правовому полі, тому СБУ незрозумілі звинувачення керівництва провайдера на адресу Служби, які вони поширюють у ЗМІ», — розповіла вона.

19 січня в групу компаній «Адамант», яка надає послуги інтернет-доступу і хостингу, прийшли з обшуком співробітники СБУ та бійці спецпідрозділу «Альфа». Силовики перебували на території компанії чотири дні до вечора п’ятниці, блокуючи її роботу, розповів власник і президент «Адамант».За його словами,під час початку обшуку він перебував на засіданні Апеляційного суду у справі з КП «Київжитлоспецексплуатація». Із засідання суду Пєтухов поїхав в офіс. Візит силовиків записаний на камери системи безпеки, в компанії змонтували з цього відео візиту.

«У перший день обшуку влаштували цирк: бігали навколо офісу, лізли через паркан, попри відкриті ворота. Закрили під’їзд до компанії автобусами», — розповідає власник компанії.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+