Слухати

Пошуковик незахищених веб-камер демонструє, як за вами можуть спостерігати

26 січня 2016 - 12:56
Спеціалісти з кібер-безпеки наполягають на тому, що камери спостереження потрібно ставити на пароль, аби люди з усього світу не могли втручатися у ваше приватне життя
Пошуковик незахищених веб-камер демонструє, як за вами можуть спостерігати / Новини на Громадському радіо

Shodan — перший у світі пошуковик незахищених паролем камер. Він дозволяє користувачам дізнатися, які з незапаролених камер підключені до Інтернету, подивитися, де вони знаходяться, і хто використовує їх. Якщо ви маєте камери спостереження, доступ до них можна перевірити за допомогою IP-адреси.

Проект тепер має спеціальний розділ, який дозволяє користувачам переглядати незахищені веб-камери, щоб отримати уявлення про шокуючу можливість доступу до приватного життя людей. Вона не вимагає багато технічних ноу-хау; користувачам просто потрібно зареєструватися, щоб отримати обмежений доступ до веб-камер людей. Можлива реєстрація навіть через соцмережі. Пошук можливий за країнами, IP — адресами.

iotsearchengineshodanlaunchesnewwebcamimagefeed-1-640x361.jpg

Зображення дитинки в ліжечку у Канаді /
Зображення дитинки в ліжечку у Канаді

(Ті, що готові платити, можуть отримати необмежений доступ). Подача прінт-скрінів доступна для платних Shodan користувачів, а безкоштовні Shodan акаунти можуть також знайти їх за допомогою фільтра port:554 has_screenshot:true.

Shodan сканує Інтернет навмання і шукає IP-адреси з відкритими портами. 

bez_imeni_6.png

Відкриті вебкамери / Громадське радіо
Відкриті вебкамери
Громадське радіо

Захистити веб-камери можна поставивши пароль на них. У такому разі вони стануть вразлими лише у випадку взлому.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+