Слухати

Громадян з паспортами «ЛНР» і «ДНР» прикордонники можуть затримати на 3 доби / Новини на Громадському радіо

Громадян з паспортами «ЛНР» і «ДНР» прикордонники можуть затримати на 3 доби

27 січня 2016 - 20:52
Українські прикордонники затримуватимуть громадян, які перетинають кордон або лінію розмежування з паспортами «ЛНР» і «ДНР»

Про це «Громадському радіо» розповів помічник начальника Держприкордонслужби України Олег Слободян.

«Будь-які документи, видані незаконно діючими організаціями чи терористичними організаціями на території Луганської та Донецької областей, вони вважаються недійсними українською владою і українськими органами виконавчої влади. Тому Державна прикордонна служба буде затримувати до встановлення особи тих громадян, які будуть слідувати через контрольні пункти в’їзду-виїзду чи через державний кордон України за недійсними документами», — пояснив він.

Максимальний термін такого затримання — три доби. Якщо ж при цьому у людини буде і паспорт України, то у неї більше шансів перетнути лінію розмежування або кордон, але факт того, що у неї при собі був паспорт невизнаної «ЛНР» або «ДНР» все ж буде задокументований, а так званий «паспорт» вилучено.

З початку року зафіксований один випадок, коли жінка намагалась перетнути українсько-російський кордон на Харківщині  з паспортом «ЛНР». Це сталось на пункті пропуску «Гоптівка». 

«Причому російські прикордонники пропустили її мінімум два рази. Перший раз, коли вона в’їжджала на територію Росії через недіючий пункт пропуску і другий раз, коли вона намагалась в’їхати на територію України через автотранспортний перехід  «Гоптівка–Нехотіївка», — додав Олег Слободян.

Валентина Троян з Києва для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+