Слухати

«Мене продовжують залякувати. Цікаво, навіщо?» — журналіст, що знімав Ендрю

27 січня 2016 - 12:56
"У мене не питали згоди про надання охорони" — заявив у соцмережі журналіст, що робив останнє інтерв'ю з убитим волонтером Ендрю
«Мене продовжують залякувати. Цікаво, навіщо?» — журналіст, що знімав Ендрю / Новини на Громадському радіо

Журналіст Олексій Бобровников написав на своїй сторінці у соцмережі, що до нього не зверталися з пропозиціями забезпечити цілодобову охорону, як про це повідомив військовий прокурор Анатолій Матіос в ефірі «Громадського телебачення». 

«Матиос сказал: «зараз вирішуємо питання згоди журналіста» на надання цілодобової охорони. Ко мне с таким вопросом пока никто не обращался)», — зазначив журналіст, який розслідує  розстріл мобільної групи під Щастям та записав останнє інтерв’ю з волонтером Андрієм Галущенко. 

Учора  Анатолій Матіос заявив, що до розстрілу мобільної групи в районі міста Щастя Луганської області не причетна розвідувально-диверсійна група, яка могла зайти з непідконтрольної Україні території.

«Злочин вчинено особами, які перебували і перебувають зараз на території, підконтрольній Україні», — наголосив він.

При цьому, за словами Матіоса, існує загроза людям, що мають інформацію щодо цієї справи, зокрема в процесі розслідування вже було здійснено два замахи на членів слідчо-оперативної групи. Через такої загрози свого часу була надана охорона, зокрема, їм і колишньому голові Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадію Москалю і його наступнику Георгію Туке. Також вирішується питання про надання охорони журналісту (з контексту розмови випливає, що мова йде про журналіста, який брав останнє прижиттєве інтерв’ю у Галущенко, тобто Бобровнікова).

Олексій Бобровніков на заяву Матіоса написав у соцмережі: «Мене продовжують залякувати, цікаво, навіщо?»

«Провсяк випадок повідомляю, що всі дані (офіційні, неофіційні, перевірені і отримані з одного джерела, словом, всі дані у справі Ендрю мною передані в слідчі органи. Психічно і фізично я цілком здоровий. Від депресії, нещасного кохання чи банкрутства не страждаю. Ні найменших намірів розрахуватися з життям у мене немає. Всім привіт, всім спасибі за турботу і увагу», — написав журналіст. 

Через кілька годин пан Бобровніков опублікував у «Фейсбуку» другу заяву, яка доповнила попередню:

На всякий случай сообщаю: с момента начала расследования дела Эндрю я неоднократно встречался с одним фигурантом дела –…

Опубліковано Aleksei Bobrovnikov 27 січня 2016 р.

Раніше «Громадське радіо» передавало слова голови ЛВЦА Георгія Туки, що слідство по розстрілу групи Ендрю вийшло на організацію наркотрафіку. Подібну інформацію озвучував і Дмитро Тимчук, зазначаючи, що наркотики з Афганістану до Європи перевозять через Ростов та Щастя, і це відбувається «за участі деяких представників українських силовиків, включаючи високих чиновників, що мають відношення до АТО». 

Нижче останнє відео Бобровнікова з пізніше загиблим Андрієм Галущенком.

Это последнее интервью волонтера Андрея, занимавшегося отслеживанием потоков контрабанды на Луганщине.Мы много снимали его за работой, но он ничего не комментировал, делая свою работу молча. Вчера в 6 утра машину на которой мы ездили уничтожила ДРГ вместе с Андреем и еще одним человеком.Мы решили опубликовать это видео сейчас – возможно оно будет кому-то полезно. Ну и вообще – пусть тут пока полежит.

Опубліковано Aleksei Bobrovnikov 3 вересня 2015 р.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+