Слухати

В Україні та світі сьогодні згадують жертв Голокосту

27 січня 2016 - 09:02
У період існування нацистської Німеччини знищувалися радянські військовополонені, поляки, євреї, цигани, гомосексуальні чоловіки і тяжкохворі люди
В Україні та світі сьогодні згадують жертв Голокосту / Новини на Громадському радіо

Сьогодні, 27 січня, в усьому світі поминають жертв Голокосту, систематичного знищення євреїв німецькими нацистами.

Дата пам’ятного дня вибрана не випадково; саме в цей день 27 січня 1945 Радянська армія звільнила найбільший нацистський табір смерті «Освенцім-Біркенау» (Польща), відомий також під німецькою назвою Аушвіц, в якому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 4 мільйонів осіб.

До 27 січня — дня звільнення — в таборі залишалося всього 7 тисяч в’язнів. Десятьма днями раніше війська СС вивезли з табору більше 60 тисяч виснажених людей, десятки тисяч з них загинули під час цього «маршу смерті». Точна кількість загиблих в Освенцімі так і не вдалося встановити, оскільки багато документів було знищено, а самі німці не вели облік жертв, які направлялися в газові камери відразу після прибуття.

Дата 27 січня затверджена як Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту Генеральною Асамблеєю ООН у 2005 році. Ініціаторами затвердження дати виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія і США, а їх співавторами — більше 90 держав.

Слово «голокост» від грецького означає «всеспалення». Тобто, у ширшому розумінні, голокост — систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих. У період існування нацистської Німеччини знищувалися також радянські військовополонені, поляки, євреї, цигани, гомосексуальні чоловіки і важкохворі люди.

На території табору в 1947 році був створений музей в пам’ять про жертви, який включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Музей зареєстрований у Державному реєстрі музеїв Польщі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+