Слухати

Переселенці показали та розповіли, як живуть у модульному містечку Харкова / Новини на Громадському радіо

Переселенці показали та розповіли, як живуть у модульному містечку Харкова

28 січня 2016 - 10:00
Зараз у Харкові зареєстровано близько ста тисяч переселенців з Донбасу

Головна ж проблема — нестача житла — досі не вирішена, йдеться в сюжеті DW.

Модульне містечко для переселенців у Харкові, гроші на який виділила Німеччина, був відкритий рік тому. У черзі на поселення на початку будівництва стояло близько тисячі чоловік. В основному багатодітні сім’ї та сім’ї з інвалідами. Планувалося, що вони будуть жити тут півроку, максимум рік, а потім будуть отримувати житло від держави. Але за рік в містечку справили тільки одне новосілля.

За житло люди платять близько 3 євро на людину. Більшість з 400 мешканців звільнені від комунальних платежів. За них платить міський бюджет Харкова. У черзі на це житло зараз стоїть ще близько 500 людей.

«На жаль, поки держава не має якоїсь певної стратегії надання житла цим людям. Але попит на це, мені здається, досить високий. І це було б серйозним стимулом, щоб містечко виконувало свою основну функцію — було транзитним», — розповіла Почесний консул ФРН у Харкові Тетяна Гавриш.

Тим не менш, соціалізуватися за рік змогли не всі мешканці містечка. Більшість з них отримує допомогу від держави і не працює.

Переселенці вважають, що їм повинні або надати повноцінне житло або компенсувати вартість залишеного на окупованій території.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+