Слухати

У Дружківці діти-сироти отримали квартири  / Новини на Громадському радіо

У Дружківці діти-сироти отримали квартири

28 січня 2016 - 17:31
Ключі від квартир урочисто вручили на сесії Дружківської міської ради трьом сиротам

З-поміж власників — 19-річна Катерина Кучирененко. Скільки себе пам’ятає, у неї не було ніколи власного житла, змалечку вони жила по інтернатах Донеччини. Коли помер батько, мати з горя почала пити, маленьку дівчинку до інтернату відправляли сусіди.

Коли вона, студентка 3 курсу Дружківського житлово-комунального коледжу, вперше почула, що їй дадуть квартиру, навіть не очікувала, що житло буде одразу у придатному для життя стані, — радіє Катерина:

«Настроение крутое, мне все нравится. Ожидание было: убитая квартира, с дырками в стенах. А тут такие хоромы. Это хорошая квартира, я благодарна».

У її новому помешканні є газова плита, сантехніка, усі лічильники. Але немає меблів, тож поки вселитися сюди дівчина не зможе. Але вона не падає духом, каже, що потроху назбирає коштів і придбає усе необхідне. Головне, що є сама квартира.

kvartyra_kateryny.jpg

Катерина Кучирененко / «Громадське радіо»
Катерина Кучирененко
«Громадське радіо»

Крім цієї дівчини, ще двом сиротам вручили ключі. Олена Новик теж радіє житлу, бо сьогодні вона вже має свою родину — чоловіка і маленьку тримісячну донечку. До квартири з гуртожитку, де вони зараз мешкають, готова переїхати хоч завтра. Її опікунка Маргарита Вартиванян каже: Олені пощастило, а з меблями, звичайно, допоможуть.

vlasnycya_olena.jpg

Олена Новик із дитиною / «Громадське радіо»
Олена Новик із дитиною
«Громадське радіо»

Ці квартири сиротам місцева влада Дружківки виділила за Програмою підтримки сиріт, що діє в місті. Це довгий процес, адже спочатку треба за рішенням суду передати покинуті квартири у місті до комунальної власності, а вже потім з міського бюджету виділяти кошти на ремонт.

«Это две квартиры по улице Дружбы и одна по улице Космонавтов. Квартиры полностью отремонтированы за счет городского бюджета, у нас было выделено 177 тысяч гривен», — каже заступник міського голови Дружківки Руслан Верещагін.

До речі, цього року черга на квартири з числа сиріт посунулася, адже кілька таких дітей наразі виїхали і перебувають на непідконтрольній території, — розповідає Руслан Верещагін:

«Сталкиваемся с проблемой, что дети частично разъехались. Мы в этом году шести человекам были вынуждены перенести очередь в связи с их отсутствием в Дружковке. Некоторые не могут приехать, некоторые находяться за пределами Украины. Пока мы перенесли очередность, но если в ближайшее время они не появятся, мы будем рассматривать вопрос о снятии их с квартирного учета».

Загалом у Дружківці за два останні роки квартири отримали 16 сиріт. Наразі у черзі залишаються ще 33 дитини. Місцева влада обіцяє продовжити Програму з підтримки цієї незахищеної категорії населення.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+